ELMS v Rakousku: úspěch pro všechny zúčastněné

Čtyřhodinový závod sportovních prototypů na Red Bull Ringu si začíná budouvat jakousi tradici.

Čtyřhodinový závod sportovních prototypů na Red Bull Ringu si začíná budouvat jakousi tradici. Také letos se pořadatel moudře rozhodl, nevyžadovat za tuto výbornou show vstupné a byl za to odměněn 12.000 diváky. Zdá se, že si ELMS našla nedaleko Česko-Slovenských hranic pevné místo v kalendáři FIA. Kdo chtěl naživo zachytit „maličko z ducha Le Mans“, ten si minulý výkend přišel v Rakousku na své. Volně přístupný paddock, velká autogramiáda v boxech a dokonce volný vstup na startovní rošt ELMS – Bernie by se mohl učit...

Vyhráli na malebném Red Bull-Ringu jeden z nejnapínavějších závodů historie ELMS: Filipe Albuquerque, Harry Tincknell a Simon Dolan na voze Jota-Gibson-Nissan.

Gentlemen-drivers, kteří upravdu „umí“: Mark Patterson a Simon Dolan nejsou jen sponzory svých vozů, jsou i zkušení a rychlí jezdci prototypů.

Pořadatel nevyžadoval vstupné a návštěva byla opravdu výborná.

ELMS předvedla v Rakousku zajímavé pole, které obsahovalo 12 prototypů třídy LMP2. Mnoho z účastníků startovalo před měsícem i v Le Mans.

Dostupná budoucnost vytrvalostních závodů? Ginetta-Nissan nové třídy LMP3.

Půvabná podpora týmu Murphy prototypes. V pozadí je Yannick Dalmas, který v ELMS působí coby sportovní komisař.

BMW týmu VDS očividně právě absolvoval krátký výlet mimo trať...

Typický kokpit LMP2: Pierre Perret ve voze Ibanez-Oreca-Nissan krátce před startem.

Co ELMS letos možná chybí jsou opravdu velká jména v kokpitech. Jedním z mála „superstar“ je Brit Andy Priaulx (vlevo).

Filipe Albuquerque udával tempo závodu hned od startu.

Závod byl napínavý až do posledního kola: Albuquerque a Dolan drží palce kolegovi Tincknellovi při jeho boji s Gommendym krátce před padnutím šachovnicového praporku.

Vyhráli manévrem v posledním kole třídu GT: Laursen, Mac a Rizzoli na Ferrari týmu Formula Racing.

Bylo se nač dívat: ruský BR01-Nissan před Morganem týmu Pegasus a Ligierem stáje Krohn.

Akce jako v Le Mans: zastávka v boxech týmu SMP Racing.

Pohár vítěze předal jezdci a majitel týmu JOTA, Simonovi Dolanovi bývalý jezdec formule 1 Olivier Panis.