Tohle předvedl Memoriál Jima Clarka v Hockenheimu

Výborné výkony některých jezdců za průtrže mračen překvapily.

Tradiční zahájení sezony minulý víkend v Hockenheimu sice trošku ovlivnilo deštivé počasí, na nabídku v paddocku a na trat to ovšem nemělo vliv. Naopak. Výborné výkony některých jezdců za průtrže mračen překvapily, ba dokonce pozitivně šokovaly (že, slečno Cichá?).

Podnik, který měl vzpomenout tragické smrtelné nehody velkého Jima Clarka 7. dubna 1968 na této trati, splnil co slíbil. Podívanou na průřez historie automobilového sportu, setkání s velkými osobnostmi a zajímavé závody, ve kterých se někdy bojovalo skutečně na "ostří nože".

Bosch-Hockenheim-Historic byla úspěchem a 20.000 letošních diváků se již teď může těšit na její příští vydání.

Ingo Gerstl a jeho Toro Rosso se prosadili v nedělním závodě BossGP až v posledním kole.

Jednou ze senzací podniku byl výkon Veroniky Ciché v mokré kvalifikaci. Zde právě pozoruje soupeře za sebou - a za sebou jich nechala celou řadu, když si zapsala výborný osmý čas!

Malé nedopatření: Klaas Zwart byl v jeho Jaguaru-F1 tak rychlý, že během prvního ostrého kola dojel i Medical Car! Zde si uvědomil, že ho asi nesmí předjet a raději dupl na brzdu.

Poslední ze stínů: s tímto Shadowem DN11 se Stefan Johansson začátkem roku 1980 marně pokusil o kvalifikaci v Argentině a Brazílii. Tým pak v polovině sezony zanikl...

Dvojnásobný vítěz Le Mans Marco Werner propadl "na stará kolena" historickému sportu. V Hockenheimu nastoupil na tomto Tyrrellu 017 z roku 1988.

Werner předvedl i s tento Kremer-Porsche 936, se kterým v německé DRM závodil nezapomenutelný Stefan Bellof.

Werner s otcem zesnulého Stefana Bellofa po závodě CanAm.

Stupínek vítězů závodu CanAm-Challenge: vítěz Michele Liguori, druhý Marco Werner a třetí Felix Haas.

Klasický sportovní prototyp Porsche 917.

Tohle byl snad nejsilnější závodní vůz všech dob: Roger Penske nasazoval tento Porsche 917 v Americe roku 1971 pro svého jezdce Marka Donohue.

Usmívali se i v dešti: mistr Evropy cestovních vozů a DRM Dieter Glemser s ikónou Intersérie Juergenem Neuhausem.

A pak, že "stará láska nerezaví"...

"Takhle jsem pomáhal McQueenovi točit film Le Mans..." vypráví vývojář a závodník Porsche, Herbert Linge.

Ellen Lohrová je jedinou ženou, které se podařilo vyhrát závod DTM. Roku 1992 s tímto Mercedesem právě v Hockenheimu těsně porazila Keke Rosberga!

Pořadatel se opět snažil a nechal fandy i za běžících závodů a tréninků v boxové uličce! Bývalý jezdec DRM, Ruedi Caprez vyjíždí na Lole-F3000 na trať.

Veselá autogramiáda: vítězka DTM Ellen Lohrová, hvězda Grand Prix formule 1 a Le Mans Jochen Mass a dvojnásobný vítěz Le Mans Marco Werner.