Novinky

  • 18.08.2019 Good Roman Staněk vyhrál třetí závod ADAC Formel 4 na Nürburgringu

  • 18.08.2019 Neutral Ve druhém závodě ADAC F4 na Nürburgringu skončil Roman Staněk osmý

  • 18.08.2019 Neutral Ryo Hirakawa poprvé vyhrál závod série Super Formula v japonském Motegi

Facebook Instagram

Pierre Gasly: Na vítězné vlně?

Pierre Gasly: Na vítězné vlně?

Rozhovor s druhým jezdcem průběžného pořadí GP2 a rezervním pilotem Red Bullu F1

Pierre Gasly sice v GP2 patřil k vrcholovým pilotům již od začátku, ale ač v sérii působil již od roku 2014, první vítězství se mu nedařilo získat hodně dlouhou dobu. Dokonce, když se počítala celková doba bez vítězství napříč sériemi, to bylo dlouhých tisíc dní! Vše se změnilo až letos na Silverstone, kde konečně do sebe všechno zapadlo a mladý Francouz se mohl radovat z prvního triumfu. A tím to neskončilo. Na vítězství dokázal navázat hned příští závodní víkend na Hungaroringu, kde si připsal druhý triumf. Byl toto pro chráněnce Red Bullu rozhodující milník v cestě za titulem? Aktuálně mu patří druhé místo průběžného pořadí a je to jeden ze žhavých kandidátům na sedačku u Toro Rosso. Gaslyho jsme pro vás osobně vyzpovídali.

Jaký to byl pocit, když se ti na Silverstone podařilo zlomit sérii 1000 dní bez vítězství a konečně vyhrát?
Skvělé. Vyhrát na Silverstone byl úžasný pocit. A pak jsme to byli schopni celé znovu zopakovat v Maďarsku. Samozřejmě bychom rádi přidali ještě další vítězství. Uděláme pro to všechno, co bude v našich silách!

Od té doby co jsi zvítězil, se ti začalo dařit. Myslíš, že tě to vítězství nakoplo v bitvě o titul?
Ano, je vždy lepší mít na svém kontě vítězství. Protože pak získáte potřebné sebevědomí a tebe i celý tým to nakopne. Takže je to vždy lepší. Ale neznamená to, že jsem něco změnil na své přípravě nebo stylu řízení. Tři roky dělám to samé a stejně tak jsem činil, když jsem vyhrál na Silverstone. Ano, měl jsem předtím hodně dobrých závodů, ale nikdy se to nepovedlo až do Silverstone. Uvidíme, co se stane ve zbytku sezony. Ale budeme dělat ty samé věci a pokusím se udělat to nejlepší, abych přidal další vítězství. 

Jak moc bylo riskantní si pro tuto sezónu zvolit tým Prema? Přeci jen je to nováčkovský tým…
Když jsem loni přišel do továrny, jejich pracovní nasazení na mě udělalo opravdu dojem, a také to, co všechno dokázali vyhrát ve formuli 3 i formuli 4. Italové vždy všechno dělají na 200%  nebo vůbec. Takže na mě opravdu zapůsobili a jsem velmi šťastný, že jsem teď v tomto týmu. Myslím, že bod kde se právě teď nacházíme, je pravděpodobně ten nejlepší kde můžeme být. Skvěle se rozvíjíme, máme v týmu opravdu dobré lidi, kteří odvádějí perfektní práci, takže jsem šťastný tu být.

Takže si myslíš, že Prema i jako nováčci jsou schopni získat titul v šampionátu?
Jak jsem řekl, myslím, že tým odvádí velmi dobrou práci, nedělají chyby a auto je vážně rychlé.  Myslím, že do teď udělali vše, jak nejlépe to bylo možné. Uděláme vše proto, abychom zvítězili v jezdeckém i týmovém šampionátu, doufám, že se to povede!

Cítíš se připravený na Formuli 1?
Ano, cítím se připravený. Závodil jsem v mnoha odlišných sériích, jako Formuly Renault 3.5 nebo GP2. Mám hodně zkušeností s rozdílnými vozy, s rozdílnými pneumatikami, rozdílnými závody i odlišnou filozofií řízení. Takže si myslím, že jsem za poslední tři roky získal opravdu hodně zkušeností a cítím se plně připravený. Teď jen musím vyhlížet příležitosti, které tu budou pro příští rok.

A poslední otázka. Když sleduješ F1 v televizi a vidíš pilota Red Bullu/Toro Rosso v potížích, jsi v duchu rád a cítíš svou příležitost, nebo jsi smutný pro tým?
Upřímně, o tohle se opravdu nezajímám. Snažím se soustředit jen na sebe a vydat ze sebe to nejlepší pokaždé, když jsem na trati. Co se stane jim je naprosto odlišná věc, která nijak neovlivní mé výkony. Takže se o to opravdu nezajímám a soustředím se na to odvést co nejlépe svou práci.

Už tento víkend čeká piloty GP2 další závodní víkend ve Spa. Podaří se Gaslymu na dobře rozjetou část sezóny navázat i v Belgii?

 

 

 

Komentáře ke článku