Série GP2 se změnila na formuli 2 F2
Šárka Chomiaková
09.03. 2017
Šárka Chomiaková
09.03. 2017
Série vstupuje do nové éry pod hlavičkou FIA
Světová rada motorsportu dnes v Ženevě schválila přeměnu šampionátu GP2 na FIA F2. FIA si tak vybudovala sérii po sobě jdoucích kategorií v podobě F4, F3, F2 a F1.
Jaké konkrétní změny se v nově vzniklé formuli 2 uskuteční zatím není známo. První jednání s týmy by se mělo uskutečnit v pondělí, kdy začínají předsezónní testy v Barceloně. Zároveň v současné době není znám ani osud série GP3.
Výhodná je tato změna ovšem pro jezdce, jelikož za umístění v F2 jsou udělovány vysoké body pro zisk superlicence ve Formuli 1.
Související články
-
Pirelli bude upřednostňovat měkčí směsi
25.06. 2026 -
Lawson prozradil detail svého odchodu
25.06. 2026 -
Ferrari s novým motorem i palivem
25.06. 2026 -
Raději ADUO než závaží
24.06. 2026 -
McLaren ztratil klíčovou výhodu
23.06. 2026 -
Audi jezdilo s vylepšeným motorem
23.06. 2026 -
Ferrari není dostatečně červené
22.06. 2026 -
Z posledního místa na první. Lundgaard vítězí
22.06. 2026

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
