Novinky

  • 19.04.2019 Neutral Testovací jezdec Haasu Pietro Fittipaldi se letos zúčastní šampionátu DTM

  • 18.04.2019 Neutral Jochen Rindt, jediný mistr světa F1 in memoriam, by se dnes dožil 79 let

  • 17.04.2019 Good Vítěz šesti velkých cen F1 Riccardo Patrese dnes slaví 65. narozeniny

Facebook Instagram

Vítěz nové F3 získá třicet bodů na superlicenci

Vítěz nové F3 získá třicet bodů na superlicenci

Nejlépe na tom budou mistři IndyCar a F2

Světová rada motoristického sportu FIA na svém včerejším zasedání provedla úpravy v systému, podle kterého jsou jezdcům přidělovány body, nutné k získání superlicence.

Pro vstup do F1 je i nadále potřebné získat minimálně 40 bodů. Nejblíže k tomuto cíli budou mít stále vítězové IndyCar a formule 2, kteří inkasují právě takový příděl. Na třetí místo se ale zařadí mistr nové F3 s 30 body. S prázdnou neodejde ani nejlepší z „výběhové“ Formula European Masters, jež se pojede se starými monoposty F3 v rámci DTM (25 bodů).

Z posílené bodové dotace se mohou těšit v DTM (20 místo 15), japonské Super Formuli (20 místo 15) či v regionálních šampionátech F3 mimo Evropu (18 místo 15). Příslušným způsobem se pochopitelně zvyšuje zisk i dalších závodníků v pořadí.

Od nynějška platí, že pilot může obdržet body pro superlicenci za kalendářní rok pouze v jediném seriálu (předtím to šlo ve dvou současně).

Seznam zařazených závodních sérií je hodně dlouhý a jsou v něm zahrnuty i motokáry. Jejich úřadující mistr světa Patrik Hájek si tak přišel na čtyři body.

Komentáře ke článku