Novinky

  • 04.12.2020 Good Také ve 2. tréninku na VC as-Sachíru zvítězil George Russell (Mercedes)

  • 04.12.2020 Neutral Padesátiletý Simone Resta, zodpovědný u Ferrari za vývoj šasi, přestupuje k Haasu

  • 04.12.2020 Good George Russell (Mercedes) vyhrál úvodní trénink na VC as-Sachíru

Facebook Instagram

I.S.R. se vstup do sezony v Oscherslebenu nepovedl

I.S.R. se vstup do sezony v Oscherslebenu nepovedl

Po smolných závodech se vrací bez bodu

Úvodní podnik německého seriálu ADAC GT Masters nevyšel českému týmu I.S.R. podle představ. Z Oscherslebenu se Filip Salaquarda a Frank Stippler vracejí bez jediného bodu.

Přitom začátek vypadal nadějně. Po dobrých výsledcích v trénincích však nevyšla taktika, zvolená pro kvalifikaci. Rezultovalo z toho až čtrnácté stání pro první a dvacáté pro druhý závod. V úvodním klání se navíc Salaquarda se svým Audi R8 LMS GT3 přimotal do větší skrumáže a propadl se až na chvost pole. Přes veškeré úsilí se pak už nepodařilo dostat výše než na 22. příčku.

Také Stippler, rozjíždějící nedělní odvetu, doplatil na chybu jednoho ze soupeřů, jenž se před ním roztočil. Stíhací jízda tentokrát skončila na šestnácté pozici. 

Letošní sezona ADAC GT Masters začala na východoněmeckém okruhu v Oscherslebenu

Určitě jsme získali méně, než jsme očekávali, ale byl to celkem nevyzpytatelný víkend, zejména v kvalifikacích. Jezdci si postupně zvykají na vůz a při analýze našich výkonů na kolo je vidět, že máme tempo do nejlepší desítky. Filip zajel v závodě třetí nejrychlejší čas a to je pozitivní pro soustředění na další podniky,“ uvedl šéf stáje Igor Salaquarda.

Výsledky:

1. závod: 1. Pommer – Kirchhöfer (Callaway Competition, Corvette C7 GT3), 2. Niederhauser – Van der Linde (HCB Rutronik Racing, Audi R8 LMS GT3) +3,607, 3. Schmidt – Haase (Mücke Motorsport, Audi R8 LMS GT3) +7,716…22. Salaquarda – Stippler (I.S.R., Audi R8 LMS GT3) +49,998.

2. závod: 1. Renauer – Preining (Herberth Motorsport, Porsche 911 GT3 R), 2. Feller – Vanthoor (Land Motorsport, Audi R8 LMS GT3) +1,455, 3. Ineichen – Perera (GRT Grasser, Lamborghini Huracan GT3E) +13,159)…16. Salaquarda – Stippler (I.S.R., Audi R8 LMS GT3) +43,727.

Komentáře ke článku