Novinky

  • 18.09.2020 Neutral Pole position pro 24 h Le Mans získala posádka Kobajaši / Conway / López v Toyotě

  • 17.09.2020 Neutral Kamuj Kobajaši (Toyota) byl nejrychlejší v první kvalifikaci na 24 h Le Mans

  • 17.09.2020 Neutral Na VC Turecka bylo dosud prodáno 40 000 vstupenek

Facebook Instagram

Po formuli 1 nejvíce blázní v Brazílii

Po formuli 1 nejvíce blázní v Brazílii

V USA stále zajímá jen málokoho

Agentura pro výzkum trhu YouGov Sport zveřejnila výsledky průzkumu oblíbenosti tří významných sportovních šampionátů – formule 1, NBA a anglické Premier League – v devíti zemích. Vybrány byly ty, které hrají z obchodního hlediska klíčovou roli, tedy USA, Velká Británie, Spojené arabské emiráty, Austrálie, Brazílie, Čína, Německo, Indie a Japonsko.

Formule 1 mezi fanoušky vyhrála ve čtyřech případech. Nejvýrazněji v Brazílii (index 43,1) a SAE (27,4), poměrně těsně pak v Německu a Indii. Relativně silného výsledku (14,5) dosáhla i ve Velké Británie, kde však celkem jasně prohrála s fotbalem.

Tady to pořád nejde - v USA si F1 zatím mnoho příznivců nezískala

Na opačném konci žebříčku se podle očekávání nacházejí Spojené státy (5,6). „Je to právě tento region, na který by se organizátoři měli více soustředit. S příchodem nového amerického vlastníka Liberty Media byly pro to vytvořeny předpoklady,“ praví se ve zprávě.

A ještě pohled na pořadí dvaceti nejpopulárnějších sportovních událostí ve Velké Británii za rok 2019, pocházející ze stejného zdroje. Navzdory věhlasu Lewise Hamiltona skončila velká cena v Silverstone až jedenáctá (oproti sezoně 2018 si o místo pohoršila). První tři příčky patří tenisovému Wimbledonu, Světovému poháru v ragby a mistrovství světa v kopané žen.

Komentáře ke článku