Stříbrné šípy se mění na černé F1
Marek Chvála
29.06. 2020
Marek Chvála
29.06. 2020
Mercedes nečekaně ukázal nové lakování vozů
Mercedes nečekaně představil nové lakování svých vozů. V úvodní velké ceně v Rakousku a zřejmě i v celém zbytku sezony vystřídá charakteristickou stříbrnou barvu černá.
Důvodem k překvapivé změně je zapojení značky do současné kampaně proti různým formám rasismu.
Klasické stříbrné šípy letos na závodních tratích nejspíše neuvidíme. Foto: Mercedes
„Je to projev naší vůle postavit se proti jakýmkoliv formám diskriminace. V minulých pěti týdnech hnutí Black Lives Matter názorně ukázalo, jak jsou nám nové prostředky a způsoby v tomto boji potřebné,“ praví se v oficiálním prohlášení týmu.
Zdroj: Mercedes
Související články
-
Rakouské horko zatím Mercedesu svědčí
26.06. 2026 -
Raději ADUO než závaží
24.06. 2026 -
Odstoupení zapříčinily baterie
20.06. 2026 -
Při poslední zastávce udělali chybu
19.06. 2026 -
Antonelli by dostal penalizaci
15.06. 2026 -
Russell dál září, Hamilton před Antonellim a Leclerc ve zdi
13.06. 2026 -
Russell jde do kvalifikace jako favorit
13.06. 2026 -
Russell podle očekávání nejrychlejší, Fornaroli nejlepší z nováčků
12.06. 2026

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
