Novinky

  • 19.10.2020 Good Vítěz VC Maďarska 2008 Heikki Kovalainen slaví 39. narozeniny

  • 18.10.2020 Good Adam Lacko obsadil v sobotních jízdách ME tahačů na Hungaroringu 1. a 2. místo

  • 16.10.2020 Neutral Teprve dnes zrušil promotér oficiálně letošní VC Vietnamu F1

Facebook Instagram

Odejde s Hondou také Verstappen?

Odejde s Hondou také Verstappen?

Bez dobrého motoru nebude kvalitní vůz ani titul

V lednu tohoto roku nás překvapila tisková zpráva Red Bullu, v níž tým oznámil, že smlouva s Maxem Verstappenem byla prodloužena až do konce roku 2023. To je pěkně dlouhý závazek a můžeme se domnívat, že populární závodník si do něj nechal umístit pár klauzulí o předčasném ukončení jako pojistku. Dává smysl, že jedna z klauzulí se týká i tovární podpory Hondy, která týmu dodává motory na míru a zdarma. Jezdec jistě také dobře vydělal na PR akcích pro fanoušky z Japonska, kde se stal hodně populárním.

"Ne, takovou klauzuli ve smlouvě nemá," řekl Christian Horner v rozhovoru pro ServusTV. "Se smlouvou mezi jezdcem a týmem se nikdy nechodí na veřejnost, ale Max v té své nemá klauzuli týkající se motorů. Je soutěživý. V našem týmu je mu dobře a věří v sílu programu Hondy. Ví také to, že Honda připraví věci naplánované na rok 2022 již pro sezonu 2021, což nás samozřejmě těší. Příští rok se posuneme vpřed a sezona 2022 je ještě daleko."

Helmut Marko mezitím v rozhovoru pro auto motor und sport prohlásil něco jiného.

"Max má ve smlouvě konkurenceschopný motor, ale ten potřebujeme i my, protože bez něj projekt beztak nemůže fungovat," uvedl šéf motorsportu Red Bullu.

Verstappen letos přijde o poslední šanci stát se nejmladším mistrem světa v historii šampionátu F1. Foto: Red Bull

Před novináře se však opět vrátil Jos Verstappen, otec závodníka Red Bullu, jenž zůstává součástí jeho managementu. Nejprve zkritizoval Marka a letošní vůz.

"Helmut si může říkat co chce, jenže realita je jiná a já osobně jsem zklamaný," poznamenal Jos Verstappen pro nizozemskou Formule 1. "Na začátku sezony jsem byl moc zklamaný a teď to není lepší. Co na to říct? Jsme pomalí. Naším cílem je mistrovský titul, ale tento rok ho mít určitě nebudeme, ne s tak pomalým vozem. Není šance. Musíme se s tím smířit, ale nemůžeme s tím být spokojeni.

Překvapilo mě, že jsme opět o tolik pomalejší než Mercedes. Mercedes vítězí, protože jeho lidé tvoří lepší tým. Red Bull by si měl lépe zorganizovat své lidi. Najít problémy a odstranit je. Nakonec je důležitý pouze čas na kolo a ten náš není dost dobrý."

V jiném rozhovoru, pro De Telegraaf, se ho zeptali na vliv odchodu Hondy na budoucnost jeho syna v týmu.

"Musíme počkat. Uvidíme, co se stane. Není nic, o co bychom se nyní mohli podělit, žádné zprávy. Mohu ale říct, že je už nejvyšší čas, aby Red Bull dal dohromady vůz, ve kterém se bude dát získat titul. Pokud příští rok dají Maxovi špičkový vůz, nemusí se obávat," konstatoval Verstappen senior.

Zdroj: ServusTV, Auto Motor und Sport, Formule 1, De Telegraaf, úvodní foto: Red Bull

Komentáře ke článku