Novinky

  • 02.12.2020 Neutral FIA umožní Fernandu Alonsovi účast v testu mladých jezdců

  • 02.12.2020 Good Romain Grosjean byl propuštěn z nemocničního ošetřování

  • 02.12.2020 Neutral Mick Schumacher byl potvrzen jako jezdec týmu Haas pro sezonu 2021

Facebook Instagram

Hamilton si bude muset utáhnout opasek

Hamilton si bude muset utáhnout opasek

Formule 1 zavede strop i na jezdecké platy

Formule 1 se rozhodla sáhnout na dosud posvátné jezdecké platy. Na zasedání představitelů šampionátu a FIA se zástupci všech týmů, které se uskutečnilo v Portimau po skončení VC Portugalska, byl přijat návrh na jejich zastropování, a to počínaje sezonou 2023. Věc teď poputuje do Světové rady pro motoristický sport, která má dát definitivní posvěcení.

Předpokládaná maximální roční částka činí 30 milionů dolarů pro oba piloty, přičemž rozdělení této sumy je plně v kompetenci stáje. Teoreticky tak jeden může brát 30 milionů a druhý nic. 

Mercedes potřebuje šetřit. Jenže hodnota obchodní značky Lewis Hamilton je tak vysoko, jako nikdy předtím. Foto: Mercedes

Ani tak by si ale Lewis Hamilton nemohl přijít na současných více než 40 milionů. Jestliže by mu rozdíl Mercedes i tak chtěl dorovnat, musel by ušetřit v jiných položkách rozpočtu.

Diskutováno bylo údajně i zavedení mzdového limitu pro tři nejlépe honorované pracovníky týmu. Zde se ale, zdá se, k žádnému výsledku nedospělo.

Hamilton si teď musí pospíšit s uzavřením nového kontraktu. Z pracovněprávních důvodů jsou totiž dosavadní dohody závodníků z chystaného platového stropu vyjmuty, i když jejich platnost zasahuje do inkriminovaného období. Obhájce titulu má tak šanci (v případě podepsání tříleté smlouvy) přijít si minimálně v roce 2023 na dosavadní peníze.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Mercedes

Komentáře ke článku