Novinky

  • 15.02.2021 Neutral Stáje Red Bullu ve F1 oficiálně potvrdily, že po roce 2022 budou pokračovat s motory Honda

  • 12.02.2021 Bad Fernando Alonso se zranil během cyklistického tréninku ve Švýcarsku

  • 11.02.2021 Bad Ferrari zrušilo veškeré plány na svůj vstup do seriálu IndyCar

Facebook Instagram

Red Bull ukázal RB16B

Red Bull ukázal RB16B

Poslední šance této generace.

Red Bull dnes světu ukázal svůj poslední vůz s motorem Honda. Jak naznačuje pojmenování RB16B, jde o přímého následovníka loňského vozu RB16. Přestože je to i poslední vůz generace, tým z anglického Milton Keynes se nevzdává a s tímto vozem chce konečně vyzvat Mercedes na vyrovnaný souboj o mistrovský titul i pohár konstruktérů. Jedním z hlavních cílů vývoje bylo zlepšit konzistentnost vozu na různých typech okruhů. Tým také doufá, že odstranil problém s korelací dat z větrného tunelu, který ho minulou zimu zavedl na špatnou cestu.

"Nedá se říct, že naše loňské problémy byly pouze o aerodynamice," řekl šéf týmu, Christian Horner. "Nikdy to není jedna věc, co nefunguje. Ale v průběhu roku 2020 jsme vůz zlepšovali a tento rok jsme ho přizpůsobili změněným pravidlům, tak jako všichni. Snad jsme se toho loni naučili dost a teď se to projeví na novém voze."

Těžko řiditelný vůz se loni nedal zkrotit mladému Alexandru Albonovi, kterého letos vyměnil mnohem zkušenější Sergio Pérez. Tým přirozeně vkládá naděje hlavně do Maxe Verstappena, který loni přišel o poslední šanci stát se nejmladším mistrem světa v celé historii F1.

Red Bull letos dostane poslední šanci narušit hegemonii Mercedesu, který F1 ovládl hned v prvním roce současné generace vozů a od té doby bere všechny tituly i poháry konstruktérů.

Zatímco navenek vypadá nový vůz téměř stejně jako loňský, v jeho útrobách je ukryta nová pohonná jednotka Hondy, pro kterou je to poslední šance neodejít z F1 bez výhry v šampionátu. Od příštího roku se soustředí na dosažení uhlíkové neutrality a motory si bude muset Red Bull vyrábět sám.

Nový Red Bull RB16B. Foto: Red Bull

Zdroj: Red Bull, úvodní foto: Red Bull

Komentáře ke článku