Novinky

  • 12.04.2024 Bad Zemřel Ted Toleman, zakladatel týmu F1

  • 08.04.2024 Bad Další Albonovo poškozené šasi letí do Silverstonu.

  • 28.03.2024 Good Z Güntera Steinera je ambasador VC Miami.

Facebook Instagram

Pérez používá Verstappenovo nastavení

Pérez používá Verstappenovo nastavení

Musí se naučit jezdit jako on.

Sergio Pérez přiznává, že ani po třech závodech si ještě nezvykl na vůz Red Bullu. Potřebuje se držet nastavení, jaké používá Max Verstappen, protože to je evidentně nastavení, kterým se dá z vozu dostat maximum. Jenže pak musí také jezdit stylem jako Verstappen. A sedět ve stejném voze jako Verstappen, jezdit jako Verstappen a být přitom stejně rychlý jako Verstappen, tomu se už říká výzva.

"Pořád si připomínám, že se v první řadě musím adaptovat na vůz," řekl Mexičan. "Tento rok máme mimořádně omezené množství času. Testy byly kratší a zkrátili nám i tréninky. Nemáme žádný čas navíc, pouze pár stintů a je konec. Kromě toho, mým referenčním bodem je Max. Evidentně dokáže z vozu od prvního tréningu dostat 110 procent a pokračuje v tom až do neděle.

Jednoduše se nejprve musím dostat na potřebnou úroveň, než začnu zkoušet vlastní přístup. Chápete. Kdybych teď zkoušel jít při nastavování vozu jiným směrem, určitě bych se v tom ztratil. Takže jezdím s velmi podobným nastavením jako týmový kolega."

V Portugalsku Pérez alespoň s přehledem obsadil čtvrté místo a při osamělém kroužení měl čas sžívat se s vozem. V Bahrajnu mu v tom zabránila zpackaná kvalifikace a následné prodírání se polem pomalejších vozů, v Imole se vysloveně trápil a měl několik výjezdů mimo trať.

Pérezův přístup, že je snazší změnit jezdecký styl než vůz, se líbí jeho šéfovi.

"Konečně jezdec bez ambice dělat nám hlavního designéra!" nechal se slyšet Helmut Marko.

Pérez nechce jít stejnou cestou jako před ním Pierre Gasly a Alexander Albon. Foto: Red Bull

Mohou čtvrtá místa a Markova spokojenost stačit k tomu, aby Pérez dostal prodloužení jednoletého kontraktu? Příští rok by už pak s Verstappenem závodili v úplně jiném voze.

"Na to je ještě brzy. Nejdůležitější je, že svou práci dělám s radostí. Miluji kulturu Red Bullu. Je to něco zcela jiného, ​​než jsem měl dosud možnost poznat. Uvidíme, jaké budou výsledky dalších závodů a jak se vyvinou naše vztahy. Samozřejmě doufám, že budeme pokračovat spolu."

Zdroj: Motorsport, Sport1, úvodní foto: Red Bull