Novinky

  • 17.04.2024 Good Andretti zprovoznil menší továrnu F1 v Silverstonu

  • 12.04.2024 Bad Zemřel Ted Toleman, zakladatel týmu F1

  • 08.04.2024 Bad Další Albonovo poškozené šasi letí do Silverstonu.

Facebook Instagram

Spěváček po více než deseti letech zpět

Spěváček po více než deseti letech zpět

Usedne do historické F3

V nadcházející sezoně 2024 bude možné po více jak desetileté přestávce opět vidět na závodních tratích formulového jezdce Tadeáše Spěváčka. Čerstvě třicetiletý okruhový jezdec, který debutoval roku 2008 v rámci MMČR okruhové divize 3 (tehdejší Národní formuli), se vrací na trať s poněkud nezvyklým závodním náčiním a to s formulí 3 z roku 1966.

Tadeáš v průběhu několika sezon, které absolvoval v rámci okruhového MMČR a později také v rámci CEZ ESET V4 Cupu pod divizemi 3 a 2, prostřídal několik monopostů, jako byly například formule Van Diemen RF-01, MX 1-11 či formule Gloria. Tehdy v průběhu let startoval jak pod svým rodinným týmem, tak také v týmu mistra republiky Igora Lešinského, Karla Jílka nebo týmu mladých talentů Josefa Křenka Formula Star.

Tadeáš Spěváček si letos zazávodí s historickým monopostem F3 z roku 1966. Foto: Autosport Team Spěváček


Tentokrát však bude na startu s naprosto odlišným monopostem, jelikož se jedná o takřka šedesát let starou formuli. Za kompletní renovací tohoto stroje stojí majitel rodinného týmu Autosport Team Spěváček, bývalý okruhový a vrchařský závodník František Spěváček. On sám s ní po čerstvě dokončené renovaci ve svých 75 letech absolvoval závod do vrchu Zbraslav-Jíloviště v kategorii historických formulí. Tadeáš měl šanci si ji vyzkoušet před letošním „ostrým“ nasazením v rámci volného podniku závodu do vrchu.

Letos bude však součástí seriálu Grand Prix historických vozidel, který zavítá mimo jiné také na okruh do Brna, kde bude součástí tohoto podniku závod historických Formulí 1 vyrobených do roku 1985. Zároveň má v plánu se zúčastnit vybraných podniků závodů do vrchu.

Zdroj: Tisková zpráva stáje Autosport Team Spěváček, úvodní foto: Autosport Team Spěváček