Pantano odpověděl na Maldonadův útok a má pole-position

GP2, Valencie - kvalifikace

Giorgio Pantano udělal další krůček k titulu v GP2, když vyhrál dnešní kvalifikaci ve Valencii a získal tak dva body za pole-position.

Ital ve službách stáje Racing Engineering prolétl novým městským okruhem v čase 1:45.640 a v posledních sekundách kvalifikace tak sebral pole-position Venezuelanovi Pastoru Maldonadovi z týmu Piquet Sports.

Stále se lepšící podmínky na trati přinesly strhující podívanou v závěru kvalifikace. Pantano naznačil svou rychlost časem 1:46.228, ale sedm minut před koncem kvalifikace jej překonal Romain Grosjean výkonem 1:46.010.

Pantano si vzal vedení zpět, když zajel čas 1:45.757, ale Maldonado byl minutu a půl před koncem ještě o 46 tisícin sekundy rychlejší. Pantano se ale nesmířil se svojí pozicí, zabojoval a výkonem 1:45.640 získal důležité dva body do šampionátu.

Z první řady tak odstartují Giorgio Pantano s Pastorem Maldonadem, který se dokázal vzchopit po své havárii v tréninku. Třetí příčku získal pro Campos Vitalij Petrov. Romain Grosjean spadl na čtvrté místo poté, co jeho rychlé kolo zhatil pomalejší Adrain Valles. Andreas Zuber s druhým vozem Piquet Sports završil elitní pětku.

Druhý adept na titul, Bruno Senna, má zatím ve Valencii smůlu. V tréninku toho po problémech moc nenajezdil a v kvalifikaci jeho rychlé kolo pokazil stejně jako Grosjeanovi Adrian Valles. Senna tak do závodu odstartuje až z osmé pozice. Na Pantana ztrácí v celkovém hodnocení devět bodů, po vydařeném víkendu v Maďarsku, kdy v obou jízdách dojel před Italem, se ale karta obrací.

Jeho týmový kolega Ind Karun Chandhok, který v tréninku obsadil třetí místo, dokázal po smyku v páté zatáčce zajet jen dvanáctý čas. Pořádně horkou chvilku zažil Kamui Kobayashi, který trefil zeď a zdemoloval svůj vůz. Z nehody vyvázl nezraněn, ale kvalifikace musela být přerušena, než traťoví maršálové jeho monopost odklidili.