Novinky

  • 15.06.2026 Bad Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo

  • 08.05.2026 Good Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber

  • 04.05.2026 Good Lawson nebude penalizován, kolizi zapříčinila převodovka

Facebook Instagram

Týmy Williams a Force India se vrátily do FOTA

Týmy Williams a Force India se vrátily do FOTA

Očekává se i vstup Manoru, US F1 a Camposu.

 

 Setkání asociace FOTA přineslo očekávaný návrat Williamsu a Force India. Tyto dva týmy byly před časem z asociace vyloučeny, protože podepsaly přihlášku do  ročníku 2010 a narušily jednotný postup ostatních týmů při vyjednávání s FIA.

Setkání předsedal Luca di Montezemolo, který na tiskové konferenci opětovně ujistil, že FOTA je otevřena všem týmům, které v šampionátu závodí.

"FOTA vítá zpět ve svých řadách  Williams a Force India. Současně nabízíme místo i týmům, které do šampionátu vstoupí v příštím roce, tedy Manoru, US F1 a Camposu. Chceme se postarat a zdravý, dynamický a udržitelný sport."