Povrch tratě: sucho
Teplota trati: 37º C
Teplota vzduchu: 22º C

------------------------------------------------------------

Šestinásobný Mistr světa formule 1 Michael Schumacher zajížděl i ve druhém pátečním tréninku velmi dobré časy a po prvním dni je v Melbourne nejrychlejší.

Michael zvítězil v obou pátečních trénincích na 5303 metrů dlouhém okruhu v Albert Parku. Němcův nejlepší čas má hodnotu 1:24.718, což je o 0,108 sekundy lepší čas, než zajel druhý muž pátečních tréninků, Brazilec Rubens Barrichello. Ferrari tak nejenže opanovalo výsledkové listiny, ale současně ukořistilo i rekord okruhu.

M.Schumacher měl i několik slabších momentů, poté co byl v zatáčce číslo šestnáct příliš široký, vyjel mimo trať a málem narazil do zdi. Ihned poté zajel do boxů, kde se mechanici pustili do opravy a čištění vozu.

Ferrari nejenže zvítězilo v obou pátečních trénincích, ale bylo i o více než sekundu rychlejší, než nejbližší konkurence v podobě Renaultu Jarna Trulliho, který zaostával o 1,039 sekundy.

Čtvrtý je po pátku Jenson Button s monopostem BAR. Na pátém místě s časem 1:25.853 skončil dnes Fernando Alonso.

Duu Williamsu patří šestá a sedmá příčka, poté co Ralf Schumacher zajel čas 1:25.882 a Juan Pablo Montoya 1:26.206.

Loňský vítěz David Coulthard byl lepším z obou McLarenů s časem 1:26.215, tedy se ztrátou téměř 1,5 sekundy na prvního Schumachera. Kimi Räikkönen skončil desátý v čase 1:26.579.

Domácími fanoušky povzbuzovaný Mark Webber s Jaguarem  byl dnes devátý s časem 1:26.312.

Na technické problémy doplatil testovací jezdec Jordanu Timo Glock, z jehož motoru se začalo kouřit po čtyřech odjetých kolech.