Počet kol: 58
Délka závodu: 305.547 km
Počasí: zataženo, sucho
---------------------------------------------------------------------------

Michael Schumacher vstoupil do boje o zisk rekordního sedmého titulu Mistra světa ve velkém stylu. Ferrari dnes nevíc v Melbourne získalo 'double' a to doslova rozdílem třídy. Pro Schumachera to bylo v Austrálii již čtvrté vítězství.

Již páteční a sobotní tréninky naznačovaly, že je na tom Ferrari dobře. Stáj z Maranella ovládla i kvalifikaci a všichni čekali na to, jestli se Italům podaří přenést vítěznou formu i do závodu. Od samotného začátku nebylo pochyb o tom, kdo má režii závodu ve svých rukou. GP Austrálie byla jednoznačným triumfem Ferrari, avšak z pohledu nezaujatého pozorovatele i velmi nudným závodem.

Za vítězným M.Schumacherem dojel nakonec se ztrátou 13.605 sekundy jeho stájový kolega Rubens Barrichello. Třetí místo získal Fernando Alonso s Renaultem, který zaostal o 34.612 sekundy.

Michael se svým sedmdesátým prvním vítězstvím opět zapsal do historie. Byla to pro něj již sto devadesátá šestá Grand Prix.

Ferrari, stejně jako většina týmů, zvolilo strategii tří zastávek v boxech. Dvojice Williamsu Ralf Schumacher a Juan Pablo Montoya dojela na čtvrtém a pátém místě. Jenson Button skončil s monopostem BAR na místě šestém.

To, co dnes Ferrari předvedlo, evokuje sezónu 2002. Sezóna 2004 je sice teprve  na svém začátku, ale již teď lze s určitostí říci, že se nepotvrdily zprávy, které předpovídaly, že na tom Ferrari letos nebude příliš dobře.

Pro všechny příznivce McLarenu byla GP Austrálie obrovským zklamáním, poté co Kimi Räikkönen odstavil svůj monopost již v desátém kole kvůli technickým problémům. David Coulthard dojel na osmém místě s hrozivou ztrátou jednoho kola na vítěze.

Příští Grand Prix se jede za čtrnáct dní 21.3.2004 v Malajsii.