Novinky

  • 09.12.2025 Neutral V testu mladých jezdců byl nejrychlejší Jak Crawford

  • 06.12.2025 Neutral Kvalifikaci na VC Abú Zabí vyhrál Max Verstappen z týmu Red Bull

  • 06.12.2025 Neutral Třetí trénink na VC Abú Zabí vyhrál George Russell v mercedesu

Facebook Instagram

VC Koreje je prý v ohrožení, promotér to popírá

VC Koreje je prý v ohrožení, promotér to popírá

Podle německého magazínu vyjádřil obavy i Hermann Tilke.

Podle německého magazínu Focus visí nad letošní premiérou Velké ceny Koreje otazník, kvůli zpoždění ve výstavbě ji prý hrozí vyškrtnutí z kalendáře sezóny 2010. Promotér závodu záležitost popřel.

Již v únoru se objevily spekulace, že by mohl být závod odložen do roku 2011, promotér však ujistil, že okruh bude připraven do června či července tohoto roku.

První Velká cena Koreje je naplánována na 24. říjen 2010.

Německý magazín Focus nicméně tvrdí, že práce se zpozdily kvůli významným problémům ve výstavbě. Samotný designer okruhu Hermann Tilke vyjádřil obavy, že práce nebudou dokončeny včas.

"Vůbec poprvé se bojím, že okruh nebude připraven včas," cituje Tilkeho magazín.

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone na korejský okruh údajně letěl přímo z Velké ceny Malajsie. Podle promotéra závodu byl spokojen a VC Koreje nehrozí žádné nebezpečí.

"Stavba okruhu jde podle plánu a nemáme absolutně žádné problémy s dokončovacími pracemi," řekl Cho Chung.

"Pochopil jsem, že pan Ecclestone byl zcela spokojen nejen s výstavbou trati, ale i směrem, kterým je korejský závod formule 1 veden. Nevyjádřil žádné pochybnosti ani obavy."