V neděli jak přes kopírák, Salaquarda s Guerrierim v první řadě

Formule Renault 3.5, Brno - 2. kvalifikace

Filip Salaquarda zopakoval svůj výkon ze včerejší kvalifikace Světové série Formule Renault 3.5 na domácím okruhu v Brně a vybojoval svou druhou pole position víkendu. A vzhledem k tomu, že včerejší závod se mu nakonec vůbec nepovedl, dnes si zajistil skvělou šanci na reparát. Situaci přitom bude mít stejnou jako včera, z první řady s ním totiž znovu odstartuje jeho týmový kolega Esteban Guerrieri.

Salaquarda vyhrál už včerejší kvalifikaci, jenže po startu neudržel první místo, které mu sebral Guerrieri. Český závodník pak navíc chyboval na začátku druhého kola, když vyjel mimo trať v první zatáčce a propadl se hluboko polem. Do cíle nakonec dojel až na patnáctém místě.

Pro dnešek si tak zajistil vynikající šanci včerejší nepovedený závod vymazat a domácím divákům se předvést v podstatně lepším světle.

"Dnes ráno jsem začal na starých pneumatikách a nepovedlo se mi dát dohromady dobré kolo," řekl Salaquarda po kvalifikaci. "Když v mé druhé jízdě přišly červené vlajky, rozhodl jsem se po restartu počkat v boxech, než všichni ostatní vyjedou. Myslím, že se to vyplatilo, protože jsem byl jedním z posledních čtyř vozů na trati."

Salaquarda přitom stlačil nejlepší čas víkendu na hodnotu 1:41.013. Jen o desetinu horší byl tentokrát jeho týmový kolega Esteban Guerrieri, který tak znovu pojistil první řadu pro pražský tým ISR.

Pořadí za nimi se ale oproti včerejšku radikálně změnilo. Na třetí pozici se totiž kvalifikoval Stefano Coletti, který stál na startu včerejšího závodu až na sedmnácté pozici. Spolu s ním se do druhé řady dostal Nathanael Berthon.

Páté místo si vyjel včera šestnáctý Nelson Panciatici, šestý čas zajel Walter Grubmüller, který byl včera v kvalifikaci až osmnáctý.

Na sedmé místo se dostal Brendon Hartley, osmý skončil druhý Čech Jan Charouz, který byl ve včerejším závodě po chybě Salaquardy lépe postaveným domácím jezdcem.

Kvalifikace znovu příliš nevyšla největším adeptům na titul. Daniel Ricciardo skončil jedenáctý, Sten Pentus třináctý a lídr průběžného pořadí Michail Alješin dokonce patnáctý.