Guerrieri znovu vítězí, Salaquarda tentokrát třetí

Formule Renault 3.5, Brno - 2. závod

Esteban Guerrieri vyhrál také dnešní závod Světové série Formule Renault 3.5 na Masarykově okruhu v Brně, když stejně jako včera hned po startu předjel vítěze kvalifikace Filipa Salaquardu a už se pak nikým nenechal v čele ohrozit. Druhý Nathanael Berthon mu byl sice dlouho těsně v patách, k útoku se ale nedostal. Filip Salaquarda si tentokrát dal pozor na jezdecké chyby a dnes dojel na domácí půdě třetí.

Závod začal naprosto stejně jako včera. Filip Salaquarda neměl zrovna ideální start, když příliš protočil kola a podle svých slov málem neudržel motor v chodu. Guerrieri naopak vyrazil raketově a do první zatáčky už najížděl jasně na první pozici.

Guerrieri si pak před zastávkou v boxech vybudoval drobný náskok. K mechanikům zajížděl ze špičky jako první, ale vedení dokázal uhájit. V závěru měl ale v patách velice dobře jedoucího Nathanaela Berthona. Francouz byl sice rychlejší, k útoku se ale nedostal.

Guerrieri tak stejně jako včera proťal cílovou pásku jako vítěz a vybojoval tak již své třetí prvenství v letošní sezóně, což se zatím letos nikomu jinému nepovedlo. Argentinec zároveň dotáhl do konce úspěch domácího týmu ISR, který má na kontě vítězství v obou kvalifikacích i závodech.

"Tým mě celou dobu udivuje, musíte totiž brát v potaz to, že je to náš teprve čtvrtý podnik," řekl nadšený Guerrieri. "Za tento víkend jsme získali tolik bodů, kolik to jde.

Udělali jsme obrovský krok vpřed, musíme ale počkat, jak to půjde v dalších závodech, pokud tam tedy budu, protože stále musím teprve získat peníze. Je to složité, ale budeme se snažit jít dál. A vzhledem k tomu, že si největší adepti na titul o tomto víkendu nevedli moc dobře, jsem najednou ve hře."

V první zatáčce došlo za Guerrierim ke kolizi. Stefano Coletti se totiž pokusil předjet Filipa Salaquardu vnějškem, jenže ve špinavé stopě se roztočil a propadl se na konec.

Zastávka v boxech ale týmu ISR nevyšla v případě Salaquardy zrovna ideálně a český závodník ztratil trochu času. Díky tomu se před něj dokázal na druhé místo propracovat Nathanael Berthon, který pak v závěru stahoval Guerrieriho. V cíli mu na něj ale chybělo 1,1 sekundy.

Filip Salaquarda dojel třetí, v závěru si ještě musel hlídat Waltera Grubmüllera a Daniela Ricciarda, kteří jeli těsně za ním. Ani oni už ale nedokázali nic vymyslet.

Na šesté pozici proťal cílovou pásku Brendon Hartley, sedmý dojel Jon Lancaster. Tvrdá bitva se svedla o poslední body. O zajímavé předjíždění se totiž během závodu staral Jan Charouz, který si poradil s několika soupeři.

Jenže v posledním kole mu přetahovaná příliš nevyšla a po přehnaném útoku na Nelsona Panciaticiho se před jezdce týmu P1 Motorsport, který přítomným divákům okořenil víkend také exhibicí s vozem Renault R29 Formule 1, dostali Michail Alješin a Albert Costa. Na Charouze tak nakonec zbylo jedenácté, první nebodované místo.

Díky nezdaru předních jezdců průběžného pořadí se nyní čelo bodové tabulky pořádně zhustilo. Na prvním místě je sice stále Michail Alješin, v Brně ale do své sbírky přidal pouhé dva body, celkově jich má tedy 52. Druhý zůstává Daniel Ricciardo, který má nyní pouze o tři body méně. Esteban Guerrieri díky třetímu vítězství rázem poskočil na třetí místo se 45 body. Sten Pentus druhý závod víkendu nedojel a tak se propadl ze třetí na pátou pozici, před ním je ještě Brendon Hartley.

Filip Salaquarda si nyní polepšil na dvanácté místo se ziskem 13 bodů, Jan Charouz figuruje na sedmnácté pozici s 9 body.