Ricciardo vyhrál stylem start-cíl závod v ulicích Monaka

Formule Renault 3.5, Monte Carlo - závod

Daniel Ricciardo vyhrál stylem start-cíl závod Formule Renault 3.5 v ulicích Monte Carla.

Australan si tak na své konto připsal po triumfu v Monze letos už své druhé vítězství a povyskočil v bodování na páté místo.

V úvodní zatáčce si hned sedm jezdců zkrátilo trať, za což byli následně penalizováni přičtením deset sekund k výslednému času. Mezi hříšníky byl také vedoucí muž průběžného pořadí Jean-Eric Vergne.

Po celou dobu závodu se snažil Ricciarda předjet Robert Wickens, jenže nikdy se nedostal tak blízko, aby mohl zaútočit a tak se musel spokojit s druhým místem.

Na třetí pozici skončil Brendon Hartley. Jezdci týmu Gravity-Charouz se nepovedl start ze špinavé stopy a propadl se na třetí místo, přesto se udržel vedoucí dvojice. V sedmém kole následně zajel nejrychlejší kolo a k Wickensovi se ještě více přiblížil, jenže probrzdil šikanu za tunelem a aby se vyhnul penalizaci, musel zvolnit. Do konce závodu se už na Wickense dotáhnout nedokázal a dojel třetí.

Na čtvrtém místě byl klasifikován Albert Costa. Španěl byl ale po závodě penalizován přičtením deseti sekund za ulitý start. Pilot EPIC Racing se tím propadl až na deváté místo.

Čtvrtý tak je vítěz jednoho ze závodů na Motorlandu a v Monze Kevin Korjus před pátým Nelsonem Panciaticim.

Závod byl poznamenán mnoha kolizemi. V té první se octl Anton Nebylitskij s Janem Charouzem, kteří se srazili ve vlásence Loews, kvůli čemuž musel vyjet také safety car.

Po restartu se ale hned v zatáčce Mirabeau střetli duo pilotů International Draco Racing Andre Negrao a domácí Stephane Richelmi s Jakem Rosenzweigem. O kolo později ztratil kontrolu nad svým vozem v zatáčce Massenet loňský vítěz z Monaka Alexander Rossi.

Mezi dalšími jezdci, kteří neviděli cíl, byli Cesar Ramos a Sergio Canamasas.

V čele průběžného hodnocení zůstal Jean-Eric Vergne. Jen o bod za ním je ale jeho týmový kolega Robert Wickens. Costa je třetí před Rossim a Ricciardem.