Wickens vyhrál napínavou mokrou přetahovanou s Ricciardem

Formule Renault 3.5, Nürburgring - 1. závod

Robert Wickens vyhrál dramatický první závod Světové série Formule Renault 3.5 na německém Nürburgringu, když za proměnlivých podmínek udržel na uzdě nervy i Daniela Ricciarda.

Kanaďan startoval do závodu z pole position, hned v úvodu se za něj ze čtvrtého místa probil Ricciardo, který si poradil s Alexanderem Rossim a Kevinem Korjusem.

Už během prvního kola jezdce potkal první déšť a Wickens jej jako lídr zaznamenal ze všech nejdříve, když v zatáčce RTL vylétl z tratě a propadl se na druhé místo za Ricciarda.

Na výjezdu z poslední zatáčky pak kolidovali Alexander Rossi a vedoucí muž průběžného pořadí Jean-Eric Vergne, oba skončili ve zdi a museli odstoupit. Na trať přitom vyjel safety car. Ještě za ním dokázal bourat také Nathanael Berthon, který byl po smyku na mokré trávě pouze pasažérem.

To už znovu vedl Wickens, Ricciardo totiž chyboval v první zatáčce a spadl za svého soupeře.

Po restartu se však situace znovu měnila, Australan si totiž na Wickense vyšlápl v první zatáčce a i po vnějšku se dokázal dostat dopředu.

Vedení ale nakonec stejně neudržel, neboť kolem poloviny závodu přišel další déšť. Přestože trať byla mokrá, jen málo jezdců se vydalo do boxů pro pneumatiky do deště. Ricciardo s Wickensem mezi nimi nebyli, naopak se v čele závodu starali o nádherné momenty.

A byl to nakonec Wickens, který se smál, když Ricciardo znovu chyboval v úvodní vlásence. Wickens už si pak vedení nenechal vzít, přestože pilot českého týmu ISR byl stále v závěsu.

Robert Wickens tak po strhující bitvě první závod na Nürburgringu vyhrál. Díky výpadku týmového kolegy Vergneho se přitom dostal do čela průběžného pořadí a výrazně si tak řekl o možnost svézt se o příštím víkendu na Hungaroringu ve voze Renault R30 v rámci exhibiční jízdy, na kterou bude mít nárok aktuální vedoucí jezdec průběžného pořadí.

Připravit o tuto čest jej může už jen Vergne, ten by však zítra musel vyhrát a doufat, že Wickens nezíská ani bod.

Druhý dnes dojel Daniel Ricciardo, který se tak posunul na třetí pozici průběžného pořadí.

Stupně vítězů doplnil loňský šampion Eurocupu Formule Renault 2.0 Kevin Korjus, ten už ale na vítězného Wickense ztratil téměř 23 sekund.

Čtvrté místo bral Cesar Ramos, na páté místo se po startu z šestnácté pozice probil Albert Costa.

Za nimi dojeli na šesté a osmé příčce jezdci týmu BVM Target Sergio Canamasas a Daniel Zampieri, kteří mezi sebou v cíli měli Andreho Negraa z týmu Draco.

Bodovanou desítku uzavřeli Anton Nebylitskij a Jake Rosenzweig. Jen těsně jedenáctý pak byl Rosenzweigův nový týmový kolega Fairuz Fauzy, který na Nürburgringu v barvách rodinné stáje Mofaz Racing nahrazuje Chrise van der Drifta.

Český závodník Jan Charouz má za sebou nepovedený závod, klasifikován byl totiž na poslední jednadvacáté pozici s kolem ztráty.

+ 23 kol

* - nejrychlejší kolo závodu: Brendon Hartley (Gravity-Charouz Racing) - 1:46.739 (11. kolo)