Taktická hra vynesla třetí vítězství Korjusovi

Formule Renault 3.5 - 2. závod

Kevin Korjus vybojoval na německém Nürburgringu své třetí letošní vítězství, když i přes kolizi a smyk v první zatáčce dokázal skvěle zužitkovat odlišnou strategii a s pohodlným náskokem vyhrát.

Klíčovým bodem Estoncova závodu bylo splnění povinné zastávky v boxech ještě před výjezdem safety caru v devátém kole. Z podobné strategie vytěžili také Fairuz Fauzy a Sten Pentus.

Všichni tři se totiž začali posouvat polem vzhůru v momentech, kdy ostatní zajížděli do boxů ke svým výměnám. A přestože závěr závodu ovlivnil prudký déšť, Korjus dokázal udržet nervy na uzdě a svůj vůz na trati a dojet si pro vítězství.

"Nebylo v mé strategii dostat se v první zatáčce do hodin, tým pak ale velice moudře rozhodl o tom, abych zajel do boxů," řekl Korjus. "Myslím, že moje tabule na boxové zídce ukazovala na konci prvního kola 21. místo. Věděl jsem, že safety car bude hrát v můj prospěch, šlo ale o to dostat se před pomalejší vozy co nejrychleji, abych neztratil moc času na vedoucí jezdce."

Z pole position startující Robert Wickens byl v úvodu stíhán Brendonem Hartleyem, oba se přitom před vyjetím safety caru dokázali vzdálit třetímu Jeanu-Ericu Vergnemu na rozdíl téměř čtyř sekund.

Safety car byl na trať povolán po tvrdé havárii Antona Nebylitského a Jakea Rosenzweiga, kteří kolidovali při vzájemném souboji na cílové rovince a skončili v boxové zdi.

Fairuz Fauzy byl po restartu dokonce před Korjusem a tak měl potenciální šanci dosáhnout při svém návratu do série na vítězství. Jeho naděje však vzala za své, když Malajec zablokoval kola na kaluži ve snaze předjet pomalejšího jezdce v šikaně NGK a vyjel do trávy.

Vedoucí Wickens se vydal do boxů ve dvacátém kole. Kanaďan se vrátil na trať na třetí pozici za Korjusem a Fauzym, pilota týmu Mofaz se mu ale podařilo dvě kola před cílem předjet. Na Korjuse už ale nestačil.

Fauzy nakonec dojel na třetím místě a hned při svém návratu do série jakožto náhradník za Chrise van der Drifta vystoupil na stupně vítězů.

Čtvrté místo v cíli bral Jean-Eric Vergne, který se vypořádal s úvodním tlakem Daniela Ricciarda, pilot českého týmu ISR byl klasifikován na páté pozici.

Šestý skončil Albert Costa před sedmým Brendonem Hartleyem, kterého z boje o pódium vyřadila špatná zastávka v boxech, při níž se mechanikům týmu Gravity-Charouz Racing nedařilo dotáhnout levé přední kolo.

Poslední bodované pozice obsadili osmý Cesar Ramos, devátý Daniel Zampieri a desátý Sten Pentus.

Závod hodný zapomenutí má za sebou Alexander Rossi. Američana už v prvním kole potkal defekt, který jej vyřadil ze hry.

Walter Grubmüller se závodu dokonce vůbec nezúčastnil, jeho vůz totiž nebyl po těžké havárii v kvalifikaci v pořádku.

Wickens díky druhému místu upevnil své vedení v průběžném pořadí, na svém kontě má 132 bodů. První pozice po podniku na Nürburgringu mu navíc zaručuje půlhodinovou seznamovací jízdu v pátek v rámci podniku na Hungaroringu, v sobotu pak na Kanaďana čeká exhibiční jízda.

O druhé místo průběžného pořadí se nyní dělí Kevin Korjus a Jean-Eric Vergne, Danielu Ricciardovi patří čtvrtá pozice.

nestartoval

* - nejrychlejší kolo závodu: Sergio Canamasas (BVM Target) - 1:47.260 (20. kolo)