• 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

• 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Na domácí půdě vybojoval pole position Vergne

Formule Renault 3.5, Paul Ricard - 1. kvalifikace

Jean-Eric Vergne v těsné kvalifikaci na domácím okruhu Paula Ricarda vybojoval svou třetí pole position letošní sezóny Formule Renault 3.5 a posílil tak své naděje na překonání týmového kolegy Roberta Wickense, vedoucího jezdce průběžného pořadí.

Pro Francouze tak pokračoval dobře nastartovaný víkend, v pátek se totiž zpětně mohl radovat z vítězství ve druhém závodě v květnovém podniku v Monze. To mu bylo původně odebráno za udržení se v čele jízdou mimo trať, tým Carlin se však odvolal a Vergne byl nakonec na první pozici vrácen. Stáhl tak náskok Wickense o dalších deset bodů.

Na okruhu Paula Ricarda pak Vergne rozdílem pouhých 23 tisícin sekundy porazil Alberta Costu, který se spolu s ním kvalifikoval do první řady. Španěl tak v závodě bude mít šanci zaútočit na své premiérové vítězství v sérii.

Druhou řadu otevírá třetí Brendon Hartley z týmu Gravity-Charouz Racing, zatímco lídr průběžného pořadí Robert Wickens zajel čtvrtý čas.

Páté místo si vyjel Alexander Rossi, který ještě dvě minuty před koncem figuroval na první pozici, v závěru už ale nebyl schopen zlepšit svůj čas 1:51.586.

Spolu s Rossim se do třetí řady postaví Daniel Ricciardo, který v Le Castellet jede svůj poslední podnik letošní sezóny. Finále na Katalánském okruhu nedaleko Barcelony totiž koliduje s Velkou cenou Japonska Formule 1, kterou Ricciardo pojede v barvách týmu HRT.

První desítku doplnili sedmý Jake Rosenzweig, osmý Sten Pentus, devátý Daniil Move a až desátý Kevin Korjus.

Jediný český zástupce ve startovním poli Jan Charouz vybojoval patnácté místo se ztrátou osmi desetin na prvního Vergneho. Do jedné sekundy se tentokrát vešlo celkem 19 jezdců.