Farfus drží BMW v Brands Hatch na čele tabulky

DTM, Brands Hatch - 2. trénink

BMW vyhrálo také druhý volný trénink DTM na závod na Brands Hatch, když v sobotu dopoledne zajel nejrychlejší čas Augusto Farfus z týmu RBM.

Brazilec, který si ve svém druhém závodě v DTM před dvěma týdny na Lausitzringu připsal první pódiové umístění, zajel s BMW M3 čas 41.312, který je o více než sekundu rychlejší, než zajel nejrychlejší muž prvního tréninku Martin Tomczyk.

Po slabším výkonu v prvním tréninku se na druhé místo probojoval Mattias Ekström z Audi, který ztratil pouhých 35 tisícin. Třetí Tomczyk pak na Farfuse nestačil o 51 tisícin.

Vedoucí muž průběžného pořadí Gary Paffett byl jako nejlepší jezdec Mercedesu na čtvrtém místě. Brit se dostal do stejného problému jako ve včerejším tréninku, když nezvládl nájezd do pasáže Surtees, projel trávou a následně zamířil do boxů.

Pátý nejrychlejší byl Miguel Molina před dalšími dvěma jezdci Audi Timem Scheiderem a Edoardem Mortarou.

Jamie Green, který v závěrečných minutách lehce vyjel do kačírku v Paddock Hill Band, byl osmý před devátým Mikem Rockenfellerem a Adrienem Tambayem.

Farfusův týmový kolega Andy Priaulx byl až devatenáctý před Rahel Frey, Susie Wolff a Davidem Coulthardem, kteří celé pole uzavírají.

Všech 22 jezdců se přitom vešlo do devíti desetin sekundy!