Frijns si na nové trati v Moskvě dojel pro pole position

Formule Renault 3.5, Moskva - 1. kvalifikace

Robin Frijns si na zbrusu novém okruhu v Moskvě dojel pro svou druhou pole position ve Světové sérii Formule Renault 3.5, když vyhrál kvalifikaci pro první závod víkendu.

Nizozemec, který má v čele průběžného pořadí seriálu shodný počet bodů s Britem Samem Birdem, se na čele pohyboval po většinu kvalifikace. Přesto se nedá říci, že by bojům s časem dominoval.

V závěrečných minutách se na Frijnse dotahovali jeho soupeři, pilot týmu Fortec Motorsports se přitom zlepšil jen nepatrně. I to však stačilo k zisku pole position, jeho náskok však činil pouhých 0,052 sekundy.

Do první řady se spolu s Frijnsem postaví Marco Sörensen, který byl před Frijnsovým zlepšením ještě blíže první pozici.

Ze druhé řady vyrazí dva Francouzi, pilot týmu Tech 1 Racing Jules Bianchi a Arthur Pic v barvách stáje DAMS. Právě Pic přitom zřejmě nejvíce doplatil na červené vlajky, které byly vyvěšeny pouhou minutu před koncem kvůli domácímu Nikolaji Martsenkovi, jenž zastavil na trati. Pic měl totiž rozjeté nové rychlé kolo, přičemž v prvním sektoru na Frijnse najel čtyři desetiny sekundy.

Vzhledem k tomu, že zbývající čas by již nestačil ani na započetí nového ostrého kola, nebyla už kvalifikace restartována. Na páté pozici tak zůstal Bird před šestým Nicem Müllerem.

První desítku doplnili sedmý Antonio Félix da Costa, osmý Jake Rosenzweig, devátý Kevin Korjus a desátý Lucas Foresti.