Marciello vyhrál první závod ve Valencii

Euroserie F3, Valencie - 1. závod

Raffaelle Marciello vyhrál první závod víkendu Euroserie Formule 3 na španělském okruhu ve Valencii. Na druhém místě dojel Daniel Juncadella, který i nadále zůstává v čele průběžného hodnocení.

Start závodu přitom pilot týmu Prema Powerteam neměl nejlepší a ještě před první zatáčkou se před něj dostal z druhého místa startující Felix Rosenqvist.

Ten na čele ale vydržel pouze pár kol, než přišla penalizace průjezdem boxy za to, že nestál správně na svém startovním místě.

Rosenqvistovy šance na dobré umístění definitivně pohřbil další stejný trest, tentokrát za kolizi s Andreou Rodou.

Po odpykání Rosenqvistova trestu se tak do čela vrátil vítěz kvalifikace z pohledu druhých nejrychlejších časů Marciello. Ital si držel bezpečný náskok na druhého Juncadelllu až do cíle a dojel si pro šesté vítězství v letošní sezóně.

Juncadella druhým místem udržel první pozici na čele průběžného hodnocení. Letos podruhé vystoupil na stupně vítězů Tom Blomqvist, který dojel třetí.

Dobrý výsledek týmu ma-con Motorsport potvrdil čtvrtým místem Blomqvistův týmový kolega Emil Bernstorff před pátým Pascalem Wehrleinem.

Závod nedokončil pouze Carlos Sainz jr., který se hned ve druhé zatáčce po startu dostal do kontaktu s jedním ze soupeřů a zlomil na svém monopostu zavěšení pravého předního kola.