Hunter-Reay přesně po roce zase vítězí

Iowa Corn 300 – výsledky závodu

Ryan Hunter-Reay prolomil déle jak roční čekání na vítězství. Naposledy se loňský vítěz Indy500 radoval vloni na okruhu Iowa Speedway. Letos neprožívá nejlepší sezónu, ale právě na iowské dráze své prokletí prolomil a opět zamířil do Victory lane. Američanům se závod na krátké trati v Iowě velmi povedl.

Josef Newgarden atakoval své třetí letošní vítězství, ale nakonec dojel za Hunter-Reayem. Třetí příčka připadla nováčkovi Sagi Karamovi, ačkoliv si někteří jezdci, především Ed Carpenter, stěžovali na bezohlednost, s jakou si počínal v soubojích. Po skvělém výkonu skončil na čtvrtém místě Graham Rahal a to přesto, že v jednu chvíli kvůli problémům s převodovkou ztrácel už dvě kola. Díky potížím dalších favoritů se tak Rahal dostal na druhé místo průběžného pořadí šampionátu.

Už v 10. kole skončil závod pro lídra šampionátu Montoyu, kterého poškozené zavěšení poslalo do zdi. Scott Dixon, před závodem druhý jezdec průběžného pořadí, musel vůz odstavit v boxech s technickou závadou. Přestože v první polovině bojoval o vedení, v druhé půlce Castroneves ztratil rychlost a nakonec závod dokončil jako poslední jezdec ve stejném kole jako vítěz závodu.