Novinky

  • 18.08.2019 Good Roman Staněk vyhrál třetí závod ADAC Formel 4 na Nürburgringu

  • 18.08.2019 Neutral Ve druhém závodě ADAC F4 na Nürburgringu skončil Roman Staněk osmý

  • 18.08.2019 Neutral Ryo Hirakawa poprvé vyhrál závod série Super Formula v japonském Motegi

Facebook Instagram

Jezdci Ferrari hovoří o nepříjemném (ne)překvapení

 Jezdci Ferrari hovoří o nepříjemném (ne)překvapení

Počítali s místy v prvních dvou řadách.

Když včera vypršel čas Q3 a jezdci naposled projeli cílovou rovinkou, zůstali zaskočeni nejen fanoušci Ferrari, ale i samotná Scuderia. Červeno-bílé vozy byly poraženy Mercedesem i oběma jezdci Red Bullu a dnes odstartují až z třetí řady.

"Každý den může být těžký, ale vůbec jsem nečekal, že bych mohl být tak daleko vzadu, zvláště poté, co jsme ráno chytili správný rytmus," řekl Sebastian Vettel, kterého čeká start ze šestého místa.

"Neměl jsem stejný pocit jako ráno a nemohl jsem dát dobré kolo. Můj čas pak už není takovým překvapením, když nedokážete dát dohromady všechny kousky, stojí vás to hodně času. Podle mě jsme byli od Mercedesu dále než v kterémkoli tréninku, takže jsme určitě něco neudělali dobře."

Navzdory výsledku kvalifikace si Vettel myslí, že jeho vůz je rychlejší než Red Bull a v závodě se to projeví.

"Co se týče závodu, samozřejmě lepší místo na startu je výhodou, jako všude jinde. Soustředíme se na start a první kolo a pak před námi bude ještě dlouhý závod se spoustou možností. Obvykle se tady jede na několik zastávek, takže si můžeme pohrát se strategií a dostat se před pomalejší vozy. Myslím, že šesté místo neodráží skutečnou rychlost vozu, takže mám vysoká očekávání."
 
Kimi Räikkönen porazil týmového kolegu, ale jak jsme si u něj už zvykli, když to nebyl souboj o pole position, tak to není vítězství.

"Nebyl to lehký den. Snažili jsme se naplno, ale výsledek je trochu zklamáním. Dost jsme se trápili v posledním sektoru a není překvapením, že nás to stálo hodně času. Před kvalifikací jsme udělali změny v nastavení a měl jsem z vozu lepší pocit, ale nedařilo se nám poskládat kola, jaké jsme chtěli, ani vylepšit ovladatelnost vozu. Včera byl vůz OK, dnes jsem byl rychlejší, ale v některých částech okruhu se měnil vítr a průjezd těmi místy byl dost složitý. Moje poslední kolo bylo mým nejlepším, ale ne tak rychlým, jak jsme chtěli."

Komentáře ke článku