Novinky

  • 19.08.2019 Neutral Pilot týmu Renault Nico Hülkenberg se dnes dožívá 32 let

  • 19.08.2019 Neutral Sacha Fenestraz vybojoval na okruhu Motegi titul japonského mistra formule 3

  • 19.08.2019 Neutral Will Power z Teamu Penske v Pocono Raceway letos poprvé vyhrál závod IndyCar

Facebook Instagram

Pro Räikkönena není důležité mít více bodů než Vettel

Pro Räikkönena není důležité mít více bodů než Vettel

Jediným cílem jsou vítězství, nic jiného není důležité.

Není to poprvé, co Kimi Räikkönen trvá na tom, že na bodovém kontě ani na stupních vítězů mu velmi nezáleží, počítají se pouze vítězství. Beztak je důležitý jen titul mistra světa a vítězství v závodech, na všechno ostatní se lehce změní a časem zapomene. Nic na tom nemění ani fakt, že po letech nad týmovým kolegou opět bodově navrch a dokonce mu patří druhé místo šampionátu.

"Nejsme na prvním místě. Jsem druhý, no a co? Seb je velmi blízko a my chceme první a druhé místo. Teď nám jde pouze o jednu věc, chceme vyhrávat závody a vždy být alespoň v boji o vítězství. Jako tým máme tento cíl," řekl Räikkönen v Monaku.

"Je příjemné (být před týmovým kolegou), ale myslíme pouze na vítězství a usazení se na prvním místě, aby ostatní chtěli porazit nás. To by bylo mnohem lepší, alespoň pro mě, než na tom být dobře z pohledu bodů. To se beztak může změnit i jediným závodem a lidé to začnou vidět jinak než teď."
 
Loni Ferrari vyhrálo druhou velkou cenu sezóny, letos nevyhrálo ani jeden z prvních pěti závodů a ve Španělsku se nechalo porazit Red Bullem. Fin ale nepřiznává, že by mohlo začít přešlapovat na místě, nebo mít horší sezónu než byla loňská.

"Minulý rok jsme rychle získali první vítězství, ale to neznamená, že letos jsme horší. Měli jsme několik problémů, několik odstoupení ze závodů a to opravdu není něco, co by vám pomohlo. Ale patří to ke hře a běžně se to stává, když tlačíte na rychlý vývoj. Víme, že Mercedes je velmi silný tým a my potřebujeme být silnější. Budeme-li stoprocentní v každé kvalifikaci a v každém závodu, můžeme k nim být velmi blízko nebo je porazit. Sezóna se nevyvíjí podle našich představ, ale kvůli tomu ještě nejsme horší než loni. Nepochybně jsme se velmi zlepšili, máme lepší balík."

Komentáře ke článku