V Texasu odstartuje z pole position Kolumbijec Muňoz

Firestone 600 – Kvalifikace

Kolumbijec Carlos Muňoz z týmu Michaela Andrettiho si na oválu Texas Motor Speedway vyjel svojí první pole position v kariéře v IndyCar. Muňoz prokázal, že mu dlouhé a rychlé ovály svědčí. Už při svém debutu v IndyCar šokoval druhým místem v Indy500, ve svém vůbec prvním závodě v kariéře. Stejný výsledek zopakoval také letos při stém ročníku slavného závodu. Své jediné vítězství ale získal vloni na městském okruhu v Detroitu.

Muňoz svůj nepřekonatelný čas – 00:48.3460 zajel už coby pátý pilot v pořadí. Piloti IndyCar na oválech absolvují dvě letmá kola a výsledný čas určí pořadí na startovním roštu. Vítěz prvního tréninku Tony Kanaan vyjel na dráhu jako třetí a zajel provizorní pole position, ale záhy jej překonal Newgarden a následně také Muňoz.

Kolumbijec už překvapivě nenašel přemožitele. Na druhém místě skončil, stejně jako ve volném tréninku, Scott Dixon. Jak další a další piloti absolvovali své kvalifikační pokusy, už to vypadalo, že by Muňoze o pole position mohli připravit jen Castroneves, který jel jako čtvrtý od konce, nebo předposlední Andretti.

Castronevesův pokus byl nadějný, ale za Muňozem zaostal o 88 tisícin. Tím nejmenším rozdílem, tedy rozdílem jedné desítitisíciny porazil Takumu Satóa. Desítitisíciny rozhodovali také o pořadí trojice Rossi, Hinchcliffe a Hunter-Reay. Vítěz Indy500 Rossi nakonec s časem 00:48.4412 o jednu desítitisícinu porazil vítěze pole position z Indianapolisu Hinchcliffea, Hunter-Reay ztrácel dalších pět desetitisícin.

Na jezdce čeká ještě dnes v noci další trénink, během kterého budou mít příležitost nastavit vůz na podmínky podobné těm, jaké budou panovat během závodu. Ten startuje totiž až v sobotu večer místního času. Show pod umělým osvětlením startuje v 2:40 našeho času a závod odvysílá stanice NOVA Sport 2.