Novinky

  • 18.08.2019 Good Roman Staněk vyhrál třetí závod ADAC Formel 4 na Nürburgringu

  • 18.08.2019 Neutral Ve druhém závodě ADAC F4 na Nürburgringu skončil Roman Staněk osmý

  • 18.08.2019 Neutral Ryo Hirakawa poprvé vyhrál závod série Super Formula v japonském Motegi

Facebook Instagram

Také Wolffa hněvá nekonzistentní udělování penalizací

Také Wolffa hněvá nekonzistentní udělování penalizací

Podle Hornera Rosberg okatě vytlačoval soupeře.

Ani šéfovi Mercedesu se nezamlouvá trest, který dostal Nico Rosberg za vytlačení Maxe Verstappena z trati, ale stejně jako samotný jezdec, i on více kritizuje nekonzistenci ve výkladu pravidel a rozdávání trestů, než samotný pětisekundovým trest.

"Každou chvíli někdo někoho vytlačí z trati. Jeden dostane penalizaci, druhý ne," zlobí se Toto Wolff. "To je to, co mám na mysli, když mluvím o nekonzistentním trestání. Jak to napravit? To nevím. Chceme vidět tvrdé závodění, ale mohu sympatizovat s pětisekundovým trestem. Neříkám, že ten trest byl zcela nesmyslný, ale je důležité vědět kdy a za co dostaneme penalizaci."

Druhá strana přirozeně celý incident viděla z trochu jiné perspektivy. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se Rosberg pokusil nechat Verstappenovi možnost zůstat na trati, naopak, vše nasvědčuje tomu, že jezdec Mercedesu soupeře vytlačoval úmyslně, proto si trest zaslouží více, než kdyby šlo o běžný závodní incident.

"Můžete argumentovat, že je to běžný závodní incident, ale to by to muselo vypadat trochu jinak, musel by zablokovat kola, viděli bychom hodně kouře od pneumatik a podobně. Jenže ono to vypadalo tak, že nejprve zastavil, pak se znovu rozjel. To asi upoutalo i pozornost stevardů. A rozhodnutí bylo na nich, ne na nás," řekl Christian Horner, šéf týmu Red Bull Racing.

Kvůli penalizaci se Rosberg z boxů vrátil až za oba jezdce Red Bullu a ani jednoho z nich už nedokázal předjet. Na domácí půdě tak chyběl na stupních vítězů a jeho ztráta na Lewise Hamiltona v šampionátu narostla ze šesti na devatenáct bodů.

Komentáře ke článku