Novinky

  • 14.09.2025 Good Sainzovi byly odečteny trestné body ze Zandvoortu

  • 06.09.2025 Good Pierre Gasly prodloužil smlouvu s Alpine do konce roku 2028

  • 06.09.2025 Good Daniele Ricciardo je ambasadorem Ford Racingu, značky Raptor

Facebook Instagram

FIA: Trať ve Vila Realu nebyla v pořádku

FIA: Trať ve Vila Realu nebyla v pořádku

Coronelův střet s civilním autem má dohru.

Neuvěřitelná nehoda Toma Coronela při tréninku na závod WTCC ve Vila Realu má úřední dohru. O událost se totiž začala zajímat FIA. A portugalským pořadatelům z toho může být pěkně horko.

Jak známo, Nizozemec, jehož chevroletu selhaly brzdy, vyletěl z dráhy a vrazil do odstaveného hasičského automobilu. Šetření se teprve rozbíhá, ale FIA už teď konstatovala, že trať v dané chvíli „neodpovídala licenčním podmínkám“. Jinak řečeno, v inkriminovaném místě měla být postavena bariéra. Ta se tam však objevila až po incidentu. Navíc se jednalo o ničím neobložené betonové bloky, což také nelze považovat za optimální řešení.

Dále se zkoumá, proč se v uzavřené zóně pohybovaly osoby, které tam zjevně neměly co pohledávat. Muže, který si z nabourané dodávky udělal tribunu, údajně již vyšetřuje místní policie.