Novinky

  • 19.06.2018 Neutral Od roku 2019 bude Red Bull používat motory Honda

  • 17.06.2018 Good Vítězi závodu 24 hodin Le Mans 2018 se stali Alonso, Buemi a Nakadžima (Toyota)

  • 17.06.2018 Neutral Svítání v Le Mans vítá na vedoucí pozici toyotu Kobajašiho,Conwaye a Lópeze

Facebook Instagram
reklama
reklama

Servia pojede Indy500 za Rahala a Scuderii Corsa

Servia pojede Indy500 za Rahala a Scuderii Corsa

Do závodu je už teď přihlášeno 34 jezdců

Španělský veterán Oriol Servia je dalším z jezdců, který byl v uplynulých dnech přihlášen do závodu 500 mil Indianapolis. Už teď překročil počet přihlášených pilotů počet míst na roštu. Po několika letech, kdy byli fanoušci během kvalifikace ochuzeni o drama, kdo se na rošt slavného závodu nedostane, se letos konečně zase dočkáme souboje o právo startovat v Indianapolisu.

Serviu do závodu přihlásil tým Rahal Letterman Lanigan Racing. Síly spojí se stájí, která závodí v amerických šampionátech sportovních vozů – týmem Scuderia Corsa. Projekt losangeleského dealera vozů Ferrari Giacoma Mattioliho cílí na závody IndyCar, neboť tým zvažuje expanzi do formulového šampionátu.

„Je to opravdu vzrušující věc,“ řekl v St. Petersburgu třiačtyřicetiletý Katalánec Servia. „Pro Bobbyho (Rahala) jsem závodil mnohokrát. A trochu znám také Giacoma. Jsme oba z Los Angeles a seznámil nás náš společný kamarád Stefan Johansson,“ prozradil Servia. Johansson, který v minulosti závodil za Ferrari, McLaren a další stáje ve formuli 1 a za Bettenhausen Racing v CART, byl coby sportovní ředitel Scuderie přítomný na tiskové konferenci.

„Mluvím za Giacoma, protože on je majitel týmu. Jeho ambicí vždy bylo posunout náš tým i do dalších oblastí, než jsou série pořádané IMSA. Myslím, že toto je velmi přirozené vyústění jeho ambicí,“ dodal Johansson. Servia má velkou výhodu, že v zimě testoval nový univerzální aerokit. Pro Hondu zjišťoval, jak aerokit vyhovuje motoru japonského výrobce.

O vůz se primárně bude starat stáj Bobbyho Rahala, Davida Lettermana a Mikea Lanigana, ale lidé ze Scuderie Corsa se budou učit a budou poznávat svět IndyCar. Pro Serviu to bude pátá pětistovka v Indianapolisu, kterou absolvuje s Rahalovou stájí. Letos bude mít dva stájové kolegy – Grahama Rahala a loňského vítěze Takumu Satóa.

Nebudou chybět ani Daly a Karam

Mezi dalšími potvrzenými jezdci je také Conor Daly, který před letošní sezonou nesehnal závodní sedačku. Do závodu jej přihlásil tým Dale Coyne Racing, který podpoří stáj majitele indianapoliské stavební firmy Thoma Burnse. Ten v minulosti podporoval několik pilotů, naposledy před dvěma lety Buddyho Laziera. Thom Burns byl také jedním ze spolumajitelů týmu PacWest Racing v CART.

Daly pojede se startovním číslem 17 a sponzorován americkým letectvem. Coyne by tak v Indianapolisu měl mít čtyři piloty – Bourdaise, Fittipaldiho, Dalyho a Pippu Mannovou.

Do IndyCar se alespoň na Indy500 vrátí také stáj Dreyer & Reinbold Racing, která oznámila, že její vůz s číslem 24 bude řídit Sage Karam.

Coby místo, kde se rozloučí s kariérou, si Starou cihelnu vybrala Danica Patricková. Jediná žena, která pětistovku v Indianapolisu vedla, v IndyCar závodila naposledy v roce 2011. Její návrat pomohl zařídit tým Eda Carpentera, který pro Patrickovou nasadí třetí vůz. Tento týden prozradili, že ponese číslo třináct.

reklama
reklama

Komentáře ke článku