• 20.02.2024 Good Takuma Sato je výkonným poradcem Honda Racing Corporation

• 13.02.2024 Good FIA má nového technického ředitele monopostů - Jana Monchauxe

Po 28 letech je mistrem F3 opět Schumacher

Hockenheimring – 2. závod

Jméno Schumacher se vrací do velkého motorsportu. Syn sedminásobného mistra světa F1 se dnes stal na Hockenheimringu mistrem Evropy F3. Zítřejší závěrečné klání seriálu na tom už nic nezmění.

Schumacher se umístil v druhém víkendovém závodě na stříbrné příčce za suverénním Estoncem Vipsem. Zpočátku se mu snažil komplikovat život, ale po chybě v sedmém kole měl naopak co dělat, aby ubránil pozici před Vipsovým krajanem Aronem. I to mu však stačilo, protože jeho poslední pronásledovatel Ticktum se po startu z patnáctého stání stihl dostat jen na sedmou příčku.

Mick Schumacher se dnes stal mistrem Evropy F3

Je to nezvyklý pocit. Mám obrovskou radost, ale pořád mně nedochází, co se vlastně stalo,“ svěřil se Schumacher junior, jehož otec zvítězil v někdejším německém šampionátu stejné série před 28 lety.

Vips vede pole formulí před Schumacherem a Švarcmanem

On sám začal závodit na motokárách v roce 2008 a do monopostů přesedl v sezoně 2015. V německé F4 vyhrál hned při svém třetím startu a celkově skončil desátý. Napřesrok už bojoval o titul, jenže těsně prohrál s Joeyem Mawsonem. Loni jako nováček v ME F3 příliš nezářil, letos ale šla jeho výkonnost strmě vzhůru.

Průběžné pořadí po 29 z 30 závodů: 1. Schumacher 347, 2. Ticktum 296, 3. Vips 282, 4. Švarcman 269, 5. Armstrong 260, 6. Aron 242,5, 7. Žou 192, 8. Palou 189, 9. Ahmed 170, 10. Daruvala 136,5, 11. Fenestraz 121, 12. Aberdein 104, 13. Habsburg 79, 14. Scherer 64, 15. Trojckij 36, 16. Sato 31,5, 17. Hingeley 22, 18. Andres 18, 19. Hanses 7, 20. Petrov 6, 21. Fernandez 5, 22. Flörschová 1.

1. Jüri Vips Mötopark Volkswagen 35:34,771 21 25