Novinky

  • 21.02.2020 Neutral Systém DAS, použitý u vozu F1 Mercedes, má být od roku 2021 zakázán

  • 20.02.2020 Good Nejlepší čas ve druhém dni testů F1 zaznamenal Kimi Räikkönen (Alfa Romeo)

  • 20.02.2020 Good Sergio Pérez (Racing Point) je nejrychlejší v polovině 2. testovacího dne v Barceloně

Facebook Instagram

Pouštní bitva o světovou trofej

Pouštní bitva o světovou trofej

Premiérový ročník Poháru národů FIA GT

Boje o Světový pohár FIA GT probíhají v Makau již čtvrtým rokem. Během prvních dvou ročníků se tohoto podniku mohli kromě továrnou podporovaných týmů a jezdců účastnit i soukromníci a méně zkušení piloti. Zvládnutí nástrah městského okruhu jim působilo větší problémy a průtahy spojené s odstraňováním havarovaných vozidel vedly začátkem roku 2017 FIA k razantnímu řešení.

V březnu na zasedání Světové rady motorsportu vyhlásila FIA výběrovém řízení na pořadatele podniku pro zákaznické týmy obsazené smíšenou posádkou. Do konce září dostali organizátoři šampionátů čas na předložení nabídky. Od začátku velký zájem projevovala Ratelova SRO, která pojala podnik jako souboj států, na rozhodnutí si musela počkat do března letošního roku.

Zatímco formát tří hodinu trvajících závodů se stane skutečností, původní záměr uskutečnit podnik v druhé polovině října na okruhu v Soči nevyšel. Náhradou se v červnu stal 5,412 kilometru dlouhý bahrajnský Sakhir, který tento víkend čeká premiéra nového podniku. Jezdci se na moderním okruhu budou proplétat devíti pravými a šesti levými zatáčkami a záhyby.

Vysílání kvalifikace a závodů

V níže uvedené tabulce naleznete časy klíčových částí víkendu. Možnost sledování závodů a kvalifikace se skýtá na stránkách projektu FIA GT Nations Cup. V následující tabulce je soupis vysílaných částí víkendu. V případě závodu, výjezd do zahřívacího kola za zpomalovacím vozem předchází údaji jeho začátku. Po protnutí startovní čáry následuje letmý start.

událost den čas
Kvalifikace Pátek 14,05 – 14,55
1. kvalifikační závod Pátek 17,30 – 18,30
2. kvalifikační závod Sobota 11,15 – 12,15
Hlavní závod Sobota 17,30 – 18,30
 

Seznam doplňujících článků

obsah článku odkaz
Startovní listina 1. ročníku Zde
Pravidla Poháru národů FIA GT Zde
Vyrovnání výkonnosti vozidel (BoP) Zde
 

Komentáře ke článku