Novinky

  • 26.05.2020 Bad Tým F1 McLaren bude nucen propustit přibližně 70 svých zaměstnanců

  • 26.05.2020 Neutral Od roku 2021 bude ve F1 jednotný dodavatel ohřívacích deček pro pneumatiky

  • 25.05.2020 Good George Russell (Williams) vyhrál virtuální Velkou cenu Monaka

Facebook Instagram

Už to nemohli vydržet

Už to nemohli vydržet

Haas v předstihu ukázal nové auto

Zcela nečekaně dnes zveřejnil Haas fotografie svého vozu pro sezonu 2020. Prezentace byla přitom naplánována až na 19. února.

První, co upoutá, je pochopitelně nové lakování, důsledek rozchodu s titulárním sponzorem Rich Energy. Jde vlastně o návrat do počátků účinkování ve F1, když dominuje kombinace černé a bílé barvy s rudými akcenty.

Těší mě, že auto opět nese tradiční zbarvení po vzoru Haas Automation,“ uvedl majitel stáje Gene Haas. „Podle něj nás lidé snadno rozpoznají.“ 

Haas se vrací ke svým tradičním barvám

 

Podstatnější změny jsou patrné také na předním a zadním křídle, které připomíná to u red bullů. Monopost s označením VF-20 opět vznikl v úzké spolupráci s Ferrari, jež dodalo i pohonnou jednotku.

Upřímně řečeno, doufám, že s VF-20 navážeme na to, kde jsme byli v roce 2018, když jsme skončili pátí v Poháru konstruktérů,“ dodal Haas. „Loni to pro nás bylo hodně tvrdé, ale překonali jsme to. Prošli jsme si školou, kterou musí jednou podstoupit každý tým ve F1. Jsem přesvědčen, že jsme se z této lekce poučili a získané poznatky využijeme k tomu, aby VF-20 byl konkurenceschopný. Pro nás je nesmírně důležité, abychom se pohybovali ve středu pole a pravidelně bodovali.

Změn doznalo i zadní křídlo

Je pokaždé napínavé sledovat vývoj vozu pro formuli 1,“ svěřil se šéf ekipy Günther Steiner. „Stabilita předpisů nám umožnila, abychom mu lépe porozuměli. Kromě toho jsme tak dlouho dřepěli na zadku, dokud jsme nenašli řešení, mající pozitivní vliv na design auta.

Komentáře ke článku