Novinky

  • 04.12.2022 Bad Zemřel bývalý pilot F1 Patrick Tambay, bylo mu 73 let.

  • 02.12.2022 Bad VC Číny F1 se nepojede ani v roce 2023, chybět bude počtvrté za sebou

  • 17.11.2022 Good Nico Hülkenberg se vrací do F1, v sezoně 2023 bude jezdit za Haas

Facebook Instagram

Prema odtajnila sestavu pro barcelonské testy

Prema odtajnila sestavu pro barcelonské testy

Je v ní i Staněk

Na okruhu v Barceloně se budou příští týden prohánět monoposty FIA F3. Na programu jsou totiž úvodní dva dny posezonních testů. Ty se uskuteční v pondělí a v úterý.

Prvním týmem, který oznámil jména jezdců, s nimiž se v Katalánsku představí, je Prema. Nejúspěšnější stáj uplynulého ročníku, v němž kromě celkového vítězství v týmovém hodnocení získala zásluhou Oscara Piastriho také jezdecký titul, dá šanci Arthuru Leclerkovi, Davidu Schumacherovi, Dennisi Haugerovi a také českému jezdci Romanu Staňkovi.

Hauger a Leclerc, jenž je mladším bratrem současného pilota Ferrari ve formuli 1 Charlese, nastoupí během obou testovacích dní. Schumacher se Staňkem dostanou k dispozici po jednom dni. Zatímco syn vítěze šesti velkých cen formule 1 Ralfa Schumachera se v akci objeví v pondělí, rodák z Valašského Meziříčí usedne do kokpitu třetího vozu v úterý.

Roman Staněk se znovu objeví v barvách Premy. Foto: Charouz Racing System

Haugera, Schumachera i Staňka jsme mohli vídat ve FIA F3 již letos. Zatímco první jmenovaný závodil za stáj Hitech Grand Prix a v konečném pořadí obsadil se 14 body 17. příčku, pilot Charouz Racing Systemu Staněk vybojoval tři body a skončil celkově dvacátý první.

I Schumachera jsme během úvodních šesti podniků viděli v barvách českého týmu, na poslední tři závodní víkendy se ale přesunul ke Carlinu. Ani pro jeden tým ovšem body nezískal a v šampionátu se umístil jako dvacátý osmý. Arthura Leclerka pak letos můžeme vídat ve Formula Regional European Championship, v němž závodí právě za Premu.

Připomeňme, že ani pro Staňka nepůjde v Barceloně o první vystoupení v barvách italského týmu. Původně měl i on letos pro tuto stáj jezdit ve Formula Regional European Championship. Z tohoto plánu ale nakonec sešlo. Ještě předtím ale stihl pro Premu testovat.

Zdroj: Prema, úvodní foto: Prema