Novinky

  • 04.08.2022 Good Alexander Albon z Thajska prodloužil smlouvu s týmem Williams

  • 02.08.2022 Neutral Američan Logan Sargeant pojede ve williamsu první trénink při VC USA v Austinu

  • 02.08.2022 Good Australan Oscar Piastri bude druhým jezdcem Alpine F1 Teamu pro rok 2023

Facebook Instagram

Hamilton zvládl 50 kol na přechodných pneumatikách

Hamilton zvládl 50 kol na přechodných pneumatikách

VC Turecka – analýza Pirelli

Ačkoli to tak po kvalifikaci nevypadalo, Lewis Hamilton všechny soupeře znovu hravě položil na lopatky. S velkým náskokem předčasně získal čtvrtý titul mistra světa za sebou a sedmý celkem.

Hamilton dojel k vítězství s jednou zastávkou. Startoval ze 6. pozice na pneumatikách do mokra a v 8. kole přezul na přechodné. Na nich ujel neuvěřitelných 50 kol ve vysokém tempu. Jednou vyměnili kola už jen Pérez a Kvjat.

Pouze dva vozy startovaly na přechodných pneumatikách. Byly to oba williamsy. Ačkoli trať postupně osychala, nikdo se neodvážil použít hladké pneumatiky. S ohledem na průběh tréninků i kvalifikace bylo velkým překvapením, že nemusel ani jednou vyjet safety car. Pouze jedinkrát byl aktivován systém virtuálního safety caru.

Počasí bylo po celý den chladné, teploty asfaltu i vzduchu se pohybovaly kolem 13 °C. Ještě nedlouho před startem závodu pršelo, ale další očekávaná přeháňka nepřišla.

Na pneumatikách do mokra dosáhl nejlepšího času Verstappen výkonem 1:48,610. Na přechodných byl nejrychlejší rovněž Norris (1:36,806). Na pneumatikách do mokra ujel nejdelší vzdálenost Albon (12 kol), na přechodných Hamilton (50).

Víc se dozvíte z následující infografiky.

Zdroj: Pirelli, úvodní foto: Pirelli.