Novinky

  • 05.12.2020 Good Max Verstappen (Red Bull) byl nejrychlejší ve 3. tréninku na VC as-Sachíru

  • 05.12.2020 Good Juki Cunoda (Carlin) vyhrál sobotní závod F2 na okruhu as-Sachír

  • 04.12.2020 Good Také ve 2. tréninku na VC as-Sachíru zvítězil George Russell (Mercedes)

Facebook Instagram

Hamilton zvládl 50 kol na přechodných pneumatikách

Hamilton zvládl 50 kol na přechodných pneumatikách

VC Turecka – analýza Pirelli

Ačkoli to tak po kvalifikaci nevypadalo, Lewis Hamilton všechny soupeře znovu hravě položil na lopatky. S velkým náskokem předčasně získal čtvrtý titul mistra světa za sebou a sedmý celkem.

Hamilton dojel k vítězství s jednou zastávkou. Startoval ze 6. pozice na pneumatikách do mokra a v 8. kole přezul na přechodné. Na nich ujel neuvěřitelných 50 kol ve vysokém tempu. Jednou vyměnili kola už jen Pérez a Kvjat.

Pouze dva vozy startovaly na přechodných pneumatikách. Byly to oba williamsy. Ačkoli trať postupně osychala, nikdo se neodvážil použít hladké pneumatiky. S ohledem na průběh tréninků i kvalifikace bylo velkým překvapením, že nemusel ani jednou vyjet safety car. Pouze jedinkrát byl aktivován systém virtuálního safety caru.

Počasí bylo po celý den chladné, teploty asfaltu i vzduchu se pohybovaly kolem 13 °C. Ještě nedlouho před startem závodu pršelo, ale další očekávaná přeháňka nepřišla.

Na pneumatikách do mokra dosáhl nejlepšího času Verstappen výkonem 1:48,610. Na přechodných byl nejrychlejší rovněž Norris (1:36,806). Na pneumatikách do mokra ujel nejdelší vzdálenost Albon (12 kol), na přechodných Hamilton (50).

Víc se dozvíte z následující infografiky.

Zdroj: Pirelli, úvodní foto: Pirelli.

Komentáře ke článku