Novinky

  • 26.09.2021 Neutral Josef Newgarden vyhrál kvalifikaci na závod IndyCar v Long Beach

  • 25.09.2021 Bad První sprint F2 v Soči byl kvůli dešti odložen na neurčito.

  • 23.09.2021 Neutral Tým Haas potvrdil pro rok 2022 sestavu Nikita Mazepin a Mick Schumacher

Facebook Instagram

Grosjean se právě podruhé narodil

Grosjean se právě podruhé narodil

Po jeho těžké nehodě je VC Bahrajnu zastavena

Když včera mluvil Romain Grosjean o svých obavách z budoucnosti, netušil ani on, jak rychle dojdou naplnění. Ve třetí zatáčce úvodního kola dnešní Velké ceny Bahrajnu vletěl jeho haas po předchozí kolizi s vozem Daniila Kvjata do svodidel. Monopost se prakticky rozlomil na dvě části a okamžitě vzplanul.

I hodně zkušení komentátoři se shodli, že něco takového ve své novinářské kariéře ještě nezažili. Následovaly nekonečné sekundy, kdy se nevědělo, zda nedošlo k nejhoršímu. Televize z pochopitelných důvodů žádné záběry z místa neštěstí nepřinášela. Pohledy na plačící členky týmu Haas jen umocňovaly pochmurnou atmosféru. 

Grosjean toho měl plné kecky, ale s hraniční situací se vypořádal obdivuhodně. Foto: Haas

Potom se konečně na sociálních sítích objevila uklidňující informace. Grosjean je venku z auta a relativně v pořádku.

Francouzský pilot zvládl nanejvýš krizovou situaci fantasticky. Ačkoliv musel být po masivním nárazu značně otřesen, dokázal vlastními silami uniknout plamenům. Za záchranu svého života tak vděčí hlavně sám sobě, zřejmě i zařízení Halo (tento názor zastává mimo jiné exmistr světa Damon Hill) a rovněž úsilí minimálně tisícovky strážných andělů, kteří nad ním bděli.

Sanitka jej převezla do zdravotního střediska na okruhu. Lékaři při prvotním ohledání shledali lehčí popáleniny na rukou a kotnících. Jinak se mu ale vede dobře.

Závod je v této chvíli pochopitelně zastaven, protože je třeba vyměnit poničená svodidla.

Aktualizace: Vyšetření v nemocnici v Manamě vyloučilo zlomeniny. Jezdec zůstal s popáleninami na hřbetu rukou v nemocnici do pondělí na pozorování.

Zdroj: F1, úvodní foto: F1