Novinky

  • 26.09.2021 Neutral Josef Newgarden vyhrál kvalifikaci na závod IndyCar v Long Beach

  • 25.09.2021 Bad První sprint F2 v Soči byl kvůli dešti odložen na neurčito.

  • 23.09.2021 Neutral Tým Haas potvrdil pro rok 2022 sestavu Nikita Mazepin a Mick Schumacher

Facebook Instagram

Grosjean už z toho má srandu

Grosjean už z toho má srandu

Nové auto stihne tým postavit

Také vám vrtá hlavou, kdo pojede místo Romaina Grosjeana následující velkou cenu as-Sachíru? Odpověď s největší pravděpodobností bude znít – Romain Grosjean! Jestliže se potvrdí původní předpoklady, opustí dnes francouzský závodník vojenskou nemocnici v Riffě, do níž byl po své včerejší těžké nehodě transportován. A už se zase hrne za volant.

Telefonoval jsem s ním, neměl jsem bohužel čas do špitálu zajet,“ vysvětloval šéf stáje Haas Günther Steiner. „Současně jsem měl na drátě Geneho Haase, který do Bahrajnu nepřicestoval. Snažil jsem sehnat co nejvíce informací.

Dnes se Steiner chystá promluvit si nejen se svým pilotem, ale především s ošetřujícími lékaři. „Potom se rozhodneme. Romain samozřejmě bude chtít za všech okolností nastoupit. Já ho k ničemu nutit nehodlám. Fakt je, že teď u něj adrenalin klesne a nastoupí bolest. Takže začne uvažovat jinak,“ zdůraznil. „Když jsem s ním hovořil, rozhodně nebudil dojem člověka, který právě unikl smrti. Dokonce si z toho dělal legraci.“ 

Poslední chvíle před startem. Co se asi Romainovi v té chvíli honilo hlavou? Foto: Haas

Na vyjádření samotného Grosjeana si ještě chvíli počkáme. Kromě Steinera zatím mluvil jen se svojí rodinou. Přímo u lůžka ho pak navštívil prezident FIA Jean Todt.

Jasná je jedna věc. Haas určitě nasadí dva monoposty. „Disponujeme dostatkem náhradních dílů, i při našem omezeném rozpočtu,“ uvedl Steiner s tím, že vůz bude třeba postavit od základu.

Horší je to s případnými náhradníky. V úvahu teoreticky připadají rezervisté Pietro Fittipaldi a Louis Delétraz. U obou by ale šlo o hození do ledové vody.

Zdroj: Haas, úvodní foto: Haas