Novinky

  • 15.02.2021 Neutral Stáje Red Bullu ve F1 oficiálně potvrdily, že po roce 2022 budou pokračovat s motory Honda

  • 12.02.2021 Bad Fernando Alonso se zranil během cyklistického tréninku ve Švýcarsku

  • 11.02.2021 Bad Ferrari zrušilo veškeré plány na svůj vstup do seriálu IndyCar

Facebook Instagram

Grosjean se možná opravdu sveze s Mercedesem

Grosjean se možná opravdu sveze s Mercedesem

Jednání o testu již probíhají

Loni Romain Grosjean zažil svou poslední sezonu ve formuli 1. Její konec ale nebyl příliš šťastný. Ve Velké ceně Bahrajnu totiž hrůzostrašně havaroval a utrpěl popáleniny rukou. Kvůli nim nemohl nastoupit do závěrečných dvou velkých cen as-Sachíru a Abú Zabí, kde ho u stáje Haas zastoupil Pietro Fittipaldi.

Později se o slovo přihlásil Mercedes. Ten Grosjeanovi nabídl rozlučkové svezení ve svém monopostu. A zdá se, že nezůstalo pouze u slibů: „Telefonovali jsme si a nyní tento plán dokončujeme. Myslím si, že to bude ohromné,“ prozradil francouzský pilot pro server PlanetF1.

Romain Grosjean by se mohl svézt v monopostu Mercedesu. Foto: Mercedes

 

Během své kariéry ve formuli 1 se Grosjean, kterého letos uvidíme v IndyCar, zúčastnil celkem 181 velkých cen. Poprvé se na startovním roštu objevil v roce 2009 jako pilot Renaultu. Poté se z královny motorsportu vytratil. Vrátil se do ní v sezoně 2012 s Lotusem. Barvy tohoto týmu hájil až do roku 2015. Pro sezonu 2016 se přesunul k Haasu, u kterého zůstal až do loňského roku. Během své kariéry si připsal deset umístění na stupních vítězů. Na všechny dosáhl s Lotusem.

Zdroj: PlanetF1, úvodní foto: Haas

Komentáře ke článku