Novinky

  • 24.10.2021 Good Jamie Chadwicková se stala v Austinu podruhé šampionkou W Series.

  • 26.09.2021 Neutral Josef Newgarden vyhrál kvalifikaci na závod IndyCar v Long Beach

  • 25.09.2021 Bad První sprint F2 v Soči byl kvůli dešti odložen na neurčito.

Facebook Instagram

Hamilton konečně našel přemožitele

Hamilton konečně našel přemožitele

Mistr světa byl pozitivně testován na Covid-19

Šokující zpráva dnes přišla z Bahrajnu. Nadcházející VC as-Sachíru se bude muset obejít bez již jistého mistra světa Lewise Hamiltona. Sedminásobný šampion bude chybět i v závěrečném podniku v Abú Zabí.

Pilot Mercedesu si pochopitelně nevybírá předčasnou dovolenou. Na vině je metla současnosti, pandemie koronaviru. Hamilton byl na něj v minulém týdnu třikrát negativně testován. Jenže včera pocítil lehké symptomy nemoci Covid-19. Následné dva odběry ji bohužel potvrdily. 

Pro Lewise Hamiltona letošní sezona už skončila. Foto: Mercedes

Podle hygienických pravidel, která platí v Bahrajnském království, se musel Hamilton uchýlit do přísné izolace. Navíc mu nebude umožněno odcestovat v následujícím týdnu do Abú Zabí. Podle sdělení Mercedesu se mu naštěstí vede dobře.

Tým má k dispozici dva rezervisty, Stoffela Vandoornea a Estebana Gutiérreze. Pravděpodobně padne volba na prvního z nich. Problém je v tom, že Belgičan se momentálně nachází ve Španělsku, kde testoval vůz formule E. Musí se tedy rychle přemístit a hlavně podstoupit poměrně složitou vstupní zdravotní proceduru.

Zdroj: Mercedes, úvodní foto: Mercedes