Novinky

  • 20.06.2021 Neutral Alex Palou vyhrál závod IndyCar na trati Road America ve Wisconsinu

  • 20.06.2021 Good Max Verstappen (Red Bull) vyhrál VC Francie F1 v Le Castelletu

  • 19.06.2021 Good Pole position pro VC Francie F1 získal Max Verstappen (Red Bull)

Facebook Instagram

Piquet už nebude ve F2 pokračovat

Piquet už nebude ve F2 pokračovat

Nemá to pro něj smysl

V neděli Pedro Piquet zakončil v Bahrajnu svou první sezonu na scéně formule 2. V další sezoně už ho ale v tomto šampionátu vídat nebudeme. Vzhledem k důležitosti finančních prostředků pro něj totiž další pokračování v této sérii pozbývá smyslu.

„Mám potřebu vás informovat, že v roce 2021 už ve formuli 2 závodit nebudu. Chovám pro tento sport vášeň, během posledních tří let mi ale bylo umožněno pochopit jeho velikost, jeho ostatní stránky a také to, že abyste se dostali do formule 1, potřebujete finanční podporu. Jestliže tento sport sledujete, pravděpodobně jste to v posledních dvou letech mohli ve F2 vidět,“ uvedl syn trojnásobného mistra světa formule 1 Nélsona Piqueta na svém Instagramu.

„V roce 2019 nedostal šampion (Nyck de Vries – pozn. red.) možnost do formule 1 vstoupit, zatímco vicemistr (Nicholas Latifi – pozn. red.) díky své sponzorské podpoře ano. Letos se zase do formule 1 nedostal vicemistr (Callum Ilott – pozn. red.) a sedačku získal ten, jehož otec koupil polovinu týmu,“ naráží Piquet na příchod Nikity Mazepina do Haasu.

„Jak moc se tedy vyplatí tolik oddanosti a obětí, včetně toho, že riskujete svůj život, když pak můžete ztratit práci kvůli finanční nezávislosti? Klidně bych mohl ve formuli 2 odjet další dvě sezony v o něco lepších týmech a pokusit se dosáhnout na umístění v nejlepší trojici, což by ve skutečnosti byl jediný způsob, jak bych se mohl dostat do formule 1 a zůstat tam. Ale jenom proto, aby pak někdo přišel, koupil si vaše místo a všechna vaše práce a investice by šly do ztracena.

Zblízka jsem viděl, jak se to jezdcům stalo. A není pro ně příjemné. Možná se to jednoho dne změní, tento sport se stane dostupnějším a umožní vzestup talentu. Také naše měna je bohužel vůči euru znehodnocena, což výrazně znemožňuje velkým společnostem investovat sto padesát milionů reais, což je v přepočtu dvacet pět milionů eur, do Brazilce ve formuli 1. Netřeba zmiňovat, že ekonomika po pandemii trpí, v důsledku čehož se mění investiční priority.“

Spolupráce Pedra Piqueta a stáje Charouz Racing System už nebude pokračovat. Foto: Charouz Racing System

Během sezony 2020 Piquet ve formuli 2 závodil pro stáj Charouz Racing System. Na konto si připsal tři body a celkově obsadil dvacáté místo.

Zdroj: Motorsport Week, úvodní foto: Charouz Racing System

Komentáře ke článku