Novinky

  • 15.02.2021 Neutral Stáje Red Bullu ve F1 oficiálně potvrdily, že po roce 2022 budou pokračovat s motory Honda

  • 12.02.2021 Bad Fernando Alonso se zranil během cyklistického tréninku ve Švýcarsku

  • 11.02.2021 Bad Ferrari zrušilo veškeré plány na svůj vstup do seriálu IndyCar

Facebook Instagram

Trulli byl blízko k dalšímu vítězství

Trulli byl blízko k dalšímu vítězství

Nakonec mu muselo stačit stříbro

Ve čtvrtek zažil syn bývalého pilota formule 1 Jarna Trulliho Enzo vítěznou formulovou premiéru. Ital v Dubaji ovládl první závod úvodního podniku arabskoemirátské F4. Nakonec si ale z něj odnesl hned dvě pódiová umístění.

První závod přinesl Enzovi Trullimu vítězství. Foto: F4 United Arab Emirates

Do druhé čtvrteční jízdy, na jejímž startu se jezdci seřadili podle druhých nejrychlejších časů z první kvalifikace, měl Trulli původně vyrážet jako šestý. Po nehodě v prvním závodě ale nenastoupil Pepe Martí, jenž měl startovat ze druhé příčky. Díky tomu se Trulli posunul na pátou pozici. V úvodu závodu se navíc dostal na čtvrté místo. V závěru se ale propadl a cílem projel jako šestý.

Do třetího závodu, který se už jel v pátek, se startovalo podle výsledků druhé kvalifikace. To pro Trulliho znamenalo třetí pozici. Tu ale zužitkovat nedokázal. Po zhasnutí červených světel zůstal několik sekund stát na startu a propadl se na poslední 14. místo. Z chvostu se později odlepil, k čemuž mu kromě předjížděcích manévrů pomohly i potíže soupeřů (do karet mu hrál i výjezd zpomalovacího vozu poté, co zůstal v prvním kole stát na trati Martí). Pod šachovnicovou vlajkou projel na osmé příčce.

Příležitost k zisku dalšího pódiového výsledku sice Trulli ve třetím závodě nevyužil, přesto ho ale osmé místo mohlo svým způsobem těšit. Do čtvrtého závodu se totiž startovalo podle výsledků toho třetího, přičemž došlo k otočení nejlepší osmičky. Jezdec stáje Cram Durango tak začínal z prvního místa. Dlouho se zdálo, že by z toho mohlo být druhé vítězství víkendu. V závěru ale podlehl Kirillu Smalovi a musel se spokojit s druhou příčkou.

Druhý z pěti letošních podniků čeká šampionát příští týden v Abú Zabí. Trulli do něj bude vstupovat jako třetí muž průběžného pořadí.

Výsledky druhého závodu arabskoemirátské F4 v Dubaji: 1. Dilano van´t Hoff (Nizozemsko, Xcel Motorsport) 10 kol, 2. Francesco Braschi (Itálie, BWT Mücke Motorsport) +2,299, 3. Kirill Smal (Rusko, Xcel Motorsport) +9,327… 6. Enzo Trulli (Itálie, Cram Durango) +10,577.

Výsledky třetího závodu arabskoemirátské F4 v Dubaji: 1. Dilano van´t Hoff (Nizozemsko, Xcel Motorsport) 9 kol, 2. Hamda Al Qubaisiová (Spojené arabské emiráty, Abu Dhabi Racing) +0,813, 3. Kirill Smal (Rusko, Xcel Motorsport) +6,670… 8. Enzo Trulli (Itálie, Cram Durango) +12,653.

Výsledky čtvrtého závodu arabskoemirátské F4 v Dubaji: 1. Kirill Smal (Rusko, Xcel Motorsport) 9 kol, 2. Enzo Trulli (Itálie, Cram Durango) +2,272, 3. Tasanapol Inthraphuvasak (Thajsko, Xcel Motorsport) +4,020.

Průběžné pořadí jezdců: 1. Dilano van´t Hoff (Nizozemsko, Xcel Motorsport) 83, 2. Kirill Smal (Rusko, Xcel Motorsport) 67, 3. Enzo Trulli (Itálie, Cram Durango) 56.

Týmové hodnocení: 1. Xcel Motorsport 246, 2. Cram Durango 57, 3. BWT Mücke Motorsport 52.

Zdroj: vlastní reportáž redakce, úvodní foto: Formula 4 United Arab Emirates

Komentáře ke článku