Novinky

  • 26.09.2021 Neutral Josef Newgarden vyhrál kvalifikaci na závod IndyCar v Long Beach

  • 25.09.2021 Bad První sprint F2 v Soči byl kvůli dešti odložen na neurčito.

  • 23.09.2021 Neutral Tým Haas potvrdil pro rok 2022 sestavu Nikita Mazepin a Mick Schumacher

Facebook Instagram

Verstappena neposlouchaly přední pneumatiky

Verstappena neposlouchaly přední pneumatiky

Pérez přišel o své nejrychlejší kolo.

Už z gestikulace při rozhovoru s týmovým kolegou po skončení kvalifikace bylo vidět, že Max Verstappen nebyl spokojen s chováním svého vozu.

"Nadále se soustředíme na sebe, protože si ve skutečnosti nemyslím, že se vůz řídil špatně. Jenže jsem měl strašnou nedotáčivost, takže jsem se nemohl vrhat do zatáček tak, jak bych chtěl," ozřejmil Nizozemec. "Prostě jsem čekal, že se přední pneumatiky probudí, ale bylo to divné. Opravdu divné, protože se mi nezdá, že bych měl špatně nastavené přední křídlo. Ale rychlostně jsme velmi blízko, žádný problém."

Nedat jezdcům moc času na přípravu bylo součástí programu prvního víkendu velké ceny, během kterého se pojede i sobotní sprint. Dnes Red Bull ještě bude mít možnost opravit nastavení vozu ve druhém tréninku. Za další trénink a možnost vylepšit své postavení na startu nedělní velké ceny je rád i Sergio Pérez, jenž po škrtnutí jeho nejrychlejšího času z důvodu nerespektování hranice trati obsadil až páté místo.

"V 15. zatáčce jsem neudržel vůz na trati a přišel o nejlepší kolo. Škoda, ale takové jsou pravidla a mě to stálo jedno místo," přiznal se Mexičan. "Během dne jsme vůz hodně zlepšili, ale na konci Q3 se balanc jaksi změnil a já jsem z něj nedokázal dostat maximum."

Red Bullu přijde další trénink vhod. Foto: Red Bull

Zdroj: Motorsport, GPBlog, úvodní foto: Red Bull