Novinky

  • 29.08.2023 Good Felipe Drugovich pojede za Aston Martin první trénink na VC Itálie

  • 28.07.2023 Bad U týmu Alpine končí ihned po Velké ceně Belgie Szafnauer, Fry i Permane.

  • 23.07.2023 Good Hungaroring má novou smlouvu s F1 do roku 2032

Facebook Instagram

Quintero útočí na rekord, Loebovi se vzdálilo celkové vítězství

Quintero útočí na rekord, Loebovi se vzdálilo celkové vítězství

Rallye Dakar – 6. etapa

V pátek se uskutečnila šestá etapa letošního ročníku Rallye Dakar. Jednalo se o poslední zápolení před sobotním volným dnem. Stejně jako ve čtvrtek se jelo v Rijádu na dvou různých trasách. Tentokrát si je ale soutěžící prohodili. Zatímco motorky a čtyřkolky se vydaly na cestu, po které o den dříve jely automobilové kategorie a kamiony, automobiloví závodníci s kamiony zase jeli po trase, kterou ve čtvrtek absolvovali motorkáři a čtyřkolkáři.

V kategorii automobilů byl v pátek nejlepší Orlando Terranova. Argentinec ze stáje Bahrain Raid Xtreme si totiž připsal své šesté etapové vítězství na Dakaru. Na něj čekal sedm let. Naposledy totiž vyhrál v této soutěži etapu během ročníku 2015. Na druhém místě skončil jezdec Audi Mattias Ekström a třetí pozici obsadil Jazíd al-Rajhí.

Celkový lídr Násir al-Attíja byl desátý nejrychlejší. Mohl ale být spokojen. Sébastien Loeb, který byl před startem etapy na celkovém druhém místě, totiž bloudil a byl nakonec klasifikován až jako třicátý. Ještě o něco hůře než Francouz dopadl čtvrteční vítěz Henk Lategan. Jihoafričan také zápasil s navigací a skončil třicátý čtvrtý.

Carlos Sainz měl problémy se zavěšením. Později mu navíc také upadlo kolo. Při opravách mu opět pomáhal jeho týmový kolega a současně loňský vítěz Stéphane Peterhansel, který už je po dvou nedokončených etapách ze hry o celkové prvenství venku. Zatímco Peterhansel skončil v etapě čtyřicátý druhý, Sainz čtyřicátý třetí.

Martin Prokop se poprvé od nedělní etapy, kdy dojel na třetím místě, vrátil do nejlepší desítky. Skončil totiž osmý. Miroslav Zapletal obsadil 36. příčku. Španěl Jordi Queralto s českou navigátorkou Petrou Zemánkovou ze soutěže definitivně odstoupili po čtvrtečních problémech.

Pro Martina Prokopa skončila páteční etapa osmým místem. Foto: Benzina Orlen TeamProkop si etapu užil mimo jiné i díky souboji s celkově druhým Ekströmem: „Předjel nás Mattias Ekström s Audi. Zkusil jsem se ho chytit, což se mi povedlo. Jel jsem mu vyloženě na nárazníku, takže jsem viděl, jak brzdí. Byla to sranda, kluci z toho taky byli veselí. Hráli jsme si, jako kdybychom nebyli na Dakaru,“ popisoval v cíli svůj souboj s dvojnásobným šampionem DTM nebo mistrem v rallyekrosu.

Před volným dnem činí vedení Al-Attíji 48 minut a 54 sekund. Na druhé pozici už ale není Loeb. Francouz po pátečních problémech klesl na třetí místo. Přeskočil ho Al-Rajhí. Na čtvrté místo se vrátil Giniel de Villiers. Vítěz z roku 2009 sice v předchozích dnech obdržel mimo jiné pětihodinovou penalizaci za to, že přejel motocykl Aoulada Aliho Mohameda Saida a tím jeho stroj zničil, objevily se ale nové důkazy a na jejich základě organizátoři uznali, že neměl dostatek času zareagovat a penalizaci zrušili. Martin Prokop se vrátil do nejlepší desítky a je devátý.  Zapletalovi patří 22. pozice.

Ani pátek neukončil vítězné tažení týmu Kamaz v kategorii kamionů. Zvítězil Andrej Karginov před Dmitrijem Sotnikovem a Eduardem Nikolajevem. Čtvrtého jezdce stáje Antona Šibalova potkaly dva defekty pneumatiky a musel se spokojit se sedmou pozicí.

Nejlepším jezdcem za vozy Kamaz byl v pátek Aleš Loprais. Český závodník obsadil čtvrtou příčku. Jeho krajan Martin Macík skončil mimo jiné po jedné výměně pneumatik devátý. Tomáš Vrátný skončil dvacátý osmý a Tomáš Tomeček třicátý druhý. Do cíle nedorazil Martin Šoltys. Týmový kolega Martina Macíka u stáje Big Shock měl již ve čtvrtek problémy s kolem, kvůli čemuž přijel do bivaku až v noci. V pátek zase skončil ve strži. Po tomto incidentu si stěžoval na bolest zad a nakonec se ho ujali lékaři. Při vyšetření byla odhalena naražená záda.

Týmový kolega Tomáše Vrátného u stáje Fesh Fesh Vajdotas Paskevičius skončil na 16. místě. Další jezdec stáje Albert Llovera, který si ve středu poškodil přední nápravu, ale opět na startu etapy chyběl. Nenastoupil ani jezdec Buggyry Ignacio Casale, jehož Tatra ve středu hořela.

Ignacio Casale v pátek nezávodil. Foto: Buggyra Racing„Po včerejším dojezdu byl čas na detailní prohlídku. Mechanici přišli s tím, že v důsledku požárů došlo k rozsáhlému poškození klíčových komponentů včetně převodovky. To, že Ignacio dokončil etapu, považujeme za malý zázrak. Budeme mít dva dny na to postavit prakticky nové auto, se kterým pojedeme druhou polovinu Dakaru. Cílem bude rychlost a dílčí etapové umístění, vedle toho pojedeme zátěžový testovací program komponentů pro Rallye Dakar 2023,“ uvedl šéf Buggyry Martin Koloc.

V celkovém vedení zůstává Dmitrij Sotnikov. Druhý je se ztrátou bezmála deseti minut Eduard Nikolajev a třetí Anton Šibalov. Pátečnímu vítězi Andreji Karginovovi, který ve středu uvízl v řečišti, patří šestá pozice. Aleš Loprais je pátý, Martin Macík jedenáctý, Vajdotas Paskevičius dvanáctý, Tomáš Vrátný dvacátý devátý, Tomáš Tomeček třicátý, Ignacio Casale třicátý šestý a Albert Llovera čtyřicátý šestý.

Mezi lehkými prototypy pokračoval ve vítězném tažení Seth Quintero, který ovládl letos už šestou etapu. Jezdec stáje Red Bull Off-Road Junior Team USA už se dokonce netají tím, že pomýšlí na rekord v počtu nejvíce vyhraných etap během jedné Rallye Dakar. V současnosti tento rekord drží Pierre Lartigue, který v roce 1994 vyhrál v kategorii automobilů desetkrát. Na celkové vítězství už ale nemá Quintero po pondělních technických problémech šanci. Američan v pátek vyhrál i přesto, že dokončoval etapu s nefunkčními brzdami a pouze s pohonem dvou kol.

Celkovým vedoucím mužem lehkých prototypů zůstává Francisco Lopez Contardo, který měl v šesté etapě potíže s diferenciálem. Český závodník Josef Macháček, který v pátek obsadil 11. místo, figuruje celkově na 10. příčce. Seth Quintero je až třicátý první.

Celkové pořadí lehkých prototypů vede Francisco Lopez Contardo. Foto: Flavien Duhamel/Red Bull Content PoolVe třídě Side-by-side se stal vítězem etapy Marek Goczal. V celkovém vedení se ale pořád drží Rodrigo Luppi de Oliveira. Brazilec skončil v pátek druhý.

Etapy motocyklů a čtyřkolek byly předčasně ukončeny již po 101 kilometrech. Stalo se tak z bezpečnostních důvodů. Trasa etapy byla totiž v nebezpečném stavu po silných deštěch a také poté, co na ní ve čtvrtek jezdily kamiony s automobilovými kategoriemi.

Mezi motocykly dosáhl na již třetí letošní etapové vítězství Daniel Sanders před Samem Sunderlandem a Matthiasem Walknerem. Stejná jména tvoří i nejlepší trojici celkového pořadí. Zde je ale Sunderland první, Walkner druhý a Sanders třetí.

Z Čechů byl tentokrát nejlepší Jan Brabec, který skončil devatenáctý. Jezdce stáje Orion – Moto Racing Group Martina Michka potkaly potíže. Během přejezdu na start etapy měl totiž nezaviněný incident s autem, po které upadl a skončil ve svodidlech. Poté ho bolelo rameno a později svou poškozenou motorku s pomocí týmového kolegy Milana Engela opravoval. Nakonec obsadil 38. místo. Engel skončil na 114. pozici a současně na 28. místě mezi jezdci jedoucími bez asistence. Jezdec českého týmu Klymčiw Racing Wolfgang Payr skončil na 131. pozici.

Nejlepším českým motorkářem byl v pátek Jan Brabec. Foto: Strojrent RacingV celkovém pořadí zůstává Michek devatenáctý. Brabec je dvacátý čtvrtý. Engel se nachází v absolutní klasifikaci na 36. příčce a v hodnocení pro závodníky jedoucí bez asistence je druhý. Wolfgangu Payrovi patří 126. místo.

Mezi čtyřkolkáři zvítězil ruský jezdec Aleksandr Maksimov. Na celkové první příčce je stále Alexandre Giroud, který v pátek skončil druhý. Český závodník Zdeněk Tůma skončil v pátek osmý a celkově povyskočil na šesté místo. V páteční etapě skončila soutěž pro loňského vítěze Manuela Andújara, který havaroval.

V etapě podniku Dakar Classic, který se koná souběžně s Rallye Dakar jako soutěž v navigaci a jízdě pravidelnosti a nastupují v ní historické vozy, zvítězil Serge Mogno. Ondřej Klymčiw skončil sedmnáctý, Dušan Randýsek padesátý pátý, Zdeněk Ondráček šedesátý devátý, Martin Čábela devadesátý sedmý, Petr Fiala sto dvanáctý, Olga Roučková sto dvacátá druhá a Albert Pance sto dvacátý pátý. Slovák Radovan Kazarka z české stáje Fesh Fesh skončil na 113. pozici.

Celkově stále vede Jesus Fuster Pliego. Ondřej Klymčiw se posunul na sedmou příčku. Zdeněk Ondráček je dvacátý první, Dušan Randýsek devadesátý třetí, Petr Fiala sto třináctý, Radovan Kazarka sto sedmnáctý, Olga Roučková sto osmnáctá, Martin Čábela sto třicátý druhý a Albert Pance sto třicátý osmý.

Automobily - 6. etapa: 1. Orlando Terranova - Daniel Oliveras Carreras (Argentina - Španělsko, Bahrain Raid Xtreme, Prodrive Hunter) 3:06:45, 2. Mattias Ekström - Emil Bergkvist (oba Švédsko, Team Audi Sport, Audi RS Q e-tron) +0:01:06, 3. Jazíd al-Rajhí (Saudská Arábie - Velká Británie, Overdrive Toyota, Toyota Hilux Overdrive) +0:01:49, 4. Brian Baragwanath - Leonard Cremer (oba Jihoafrická republika, Century Racing, Century CR6) +0:03:06, 5. Nani Roma - Alex Haro Bravo (oba Španělsko, Bahrain Raid Xtreme, Prodrive Hunter) +0:03:34... 8. Martin Prokop - Viktor Chytka (oba Česká republika, Benzina Orlen Team, Ford Raptor RS Cross Country) +0:05:45, 36. Miroslav Zapletal - Marek Sýkora (Česká republika - Slovensko, Offroadsport, Ford F150) +0:26:02.

Automobily - průběžné pořadí: 1. Násir al-Attíja - Matthieu Baumel (Katar - Francie, Toyota Gazoo Racing, Toyota GR DKR Hilux) 20:37:24, 2. Jazíd al-Rajhí (Saudská Arábie - Velká Británie, Overdrive Toyota, Toyota Hilux Overdrive) +0:48:54, 3. Sébastien Loeb - Fabian Lurquin (Francie - Belgie, Bahrain Raid Xtreme, Prodrive Hunter) +0:50:25, 4. Giniel de Villiers - Dennis Murphy (oba Jihoafrická republika, Toyota Gazoo Racing, Toyota GR DKR Hilux) +0:51:56, 5. Lucio Alvarez - Armand Monleon (Argentina - Španělsko, Overdrive Toyota, Toyota Hilux Overdrive) +1:06:58... 9. Martin Prokop - Viktor Chytka (oba Česká republika, Benzina Orlen Team, Ford Raptor RS Cross Country) +1:30:30, 22. Miroslav Zapletal - Marek Sýkora (Česká republika - Slovensko, Offroadsport, Ford F150) +3:43:36.

Kamiony - 6. etapa: 1. Andrej Karginov - Andrej Mokejev - Ivan Malkov (všichni Rusko, Kamaz - Master, Kamaz 43509) 3:16:16, 2. Dmitrij Sotnikov - Ilgiz Achmetzjanov - Ruslan Achmadějev (všichni Rusko, Kamaz - Master, Kamaz 43509) +0:00:09, 3. Eduard Nikolajev - Jevgenij Jakovljev - Vladimir Rybakov (všichni Rusko, Kamaz - Master, Kamaz 43509) +0:00:45, 4. Aleš Loprais - Petr Pokora - Jaroslav Valtr (všichni Česká republika, Instaforex Loprais Praga, Praga V4S DKR) +0:05:16, 5. Gert Huzink - Rob Buursen - Martin Roesink (všichni Nizozemsko, Riwald Dakar Team, Renault C460 Hybrid) +0:09:43... 9. Martin Macík - František Tomášek - David Švanda (všichni Česká republika, Big Shock Racing, Iveco Powerstar) +0:14:12, 16. Vajdotas Paskevičius - Slavomir Volkov - Tomas Guzauskas (všichni Litva, Fesh Fesh Team, Tatra Jamal) +0:31:04, 28. Tomáš Vrátný - Bartlomjej Boba - Jaromír Martinec (Česká republika - Polsko - Česká republika, Fesh Fesh Team, Ford Cargo 4x4) +1:29:54, 32. Tomáš Tomeček - Leopold Paďour - Niccolo Funaioli (Česká republika - Česká republika - Itálie, South Racing Service, Tatra 815-2T0R45) +1:57:24.

Kamiony - průběžné pořadí: 1. Dmitrij Sotnikov - Ilgiz Achmetzjanov - Ruslan Achmadějev (všichni Rusko, Kamaz - Master, Kamaz 43509) 22:25:45, 2. Eduard Nikolajev - Jevgenij Jakovljev - Vladimir Rybakov (všichni Rusko, Kamaz - Master, Kamaz 43509) +0:10:29, 3. Anton Šibalov - Dmitrij Nikitin - Ivan Tatarinov (všichni Rusko, Kamaz - Master, Kamaz 43509) +0:38:17, 4. Janus van Kasteren - Marcel Snijders - Darek Rodewald (Nizozemsko - Nizozemsko - Polsko, Petronas Team De Rooy Iveco, Iveco Powerstar) +1:04:54, 5. Aleš Loprais - Petr Pokora - Jaroslav Valtr (všichni Česká republika, Instaforex Loprais Praga, Praga V4S DKR) +1:06:20… 11. Martin Macík - František Tomášek - David Švanda (všichni Česká republika, Big Shock Racing, Iveco Powerstar) +3:57:13, 12. Vajdotas Paskevičius - Slavomir Volkov - Tomas Guzauskas (všichni Litva, Fesh Fesh Team, Tatra Jamal) +4:27:33, 29. Tomáš Vrátný - Bartlomjej Boba - Jaromír Martinec (Česká republika - Polsko - Česká republika, Fesh Fesh Team, Ford Cargo 4x4) +33:32:13, 30. Tomáš Tomeček - Leopold Paďour - Niccolo Funaioli (Česká republika - Česká republika - Itálie, South Racing Service, Tatra 815-2T0R45) +36:50:42, 36. Ignacio Casale - Alvaro Leon - Tomáš Šikola (Chile - Chile - Česká republika, Tatra Buggyra Racing, Tatra Phoenix) +73:40:00, 46. Albert Llovera - Jorge Salvador Coderch - Marc Torres (Andorra - Španělsko - Španělsko, Fesh Fesh Team, Iveco Powerstar) +116:03:07.

Lehké prototypy – 6. etapa: 1. Seth Quintero - Dennis Zenz (USA - Německo, Red Bull Off-Road Junior Team USA, OT3 - 02) 3:27:23, 2. Cristina Gutiérrezová – Francois Cazalet (Španělsko – Francie, Red Bull Off-Road Team USA, OT3–01) +0:11:21, 3. Francisco Lopez Contardo - Juan Pablo Latrach Vinagre (oba Chile, EKS - South Racing, Can-Am XRS) +0:13:25, 4. Sebastian Eriksson - Wouter Rosegaar (Švédsko - Nizozemsko, EKS - South Racing, Can-Am Maverick X3) +0:14:18, 5. Marco Carrara – Enrico Gaspari (oba Itálie, PH-Sport, PH-Sport Zephyr) +0:16:05… 11. Josef Macháček - Pavel Vyoral (oba Česká republika, Buggyra Zero Mileage Racing, Buggyra Can-Am DV21) +0:29:38.

Lehké prototypy – průběžné pořadí: 1. Francisco Lopez Contardo - Juan Pablo Latrach Vinagre (oba Chile, EKS - South Racing, Can-Am XRS) 24:19:17, 2. Sebastian Eriksson - Wouter Rosegaar (Švédsko - Nizozemsko, EKS - South Racing, Can-Am Maverick X3) +0:23:09, 3. Cristina Gutiérrezová – Francois Cazalet (Španělsko – Francie, Red Bull Off-Road Team USA, OT3–01) +2:20:16, 4. Fernando Alvarez - Xavier Panseri (Španělsko - Francie, South Racing Can-Am, Can-Am Maverick X3) +2:30:22, 5. Philippe Pinchedez - Thomas Gaidella (oba Francie, Pinch Racing, Can-Am T3RR) +2:30:24… 10. Josef Macháček - Pavel Vyoral (oba Česká republika, Buggyra Zero Mileage Racing, Buggyra Can-Am DV21) +5:34:14.

Side-by-side – 6. etapa: 1. Marek Goczal - Lukasz Laskawiec (oba Polsko, Cobant - Energylandia Rally Team, BRP Can-Am Maverick XRS) 3:39:24, 2. Rodrigo Luppi de Oliveira - Maykel Justo (oba Brazílie, South Racing Can-Am, BRP Can-Am Maverick XRS) +0:03:04, 3. Sergej Karjakin - Anton Vlasjuk (oba Rusko, Snag Racing Team, BRP Can-Am Maverick) +0:03:06, 4. Rokas Baciuska - Oriol Mena (Litva - Španělsko, South Racing Can-Am, BRP Can-Am Maverick XRS) +0:04:30, 5. Austin Jones - Gustavo Gugelmin (USA - Brazílie, Can-Am Factory South Racing, BRP Can-Am Maverick XRS) +0:05:33.

Side-by-side – průběžné pořadí: 1. Rodrigo Luppi de Oliveira - Maykel Justo (oba Brazílie, South Racing Can-Am, BRP Can-Am Maverick XRS) 25:04:01, 2. Austin Jones - Gustavo Gugelmin (USA - Brazílie, Can-Am Factory South Racing, BRP Can-Am Maverick XRS) +0:06:56, 3. Michal Goczal - Szymon Gospodarczyk (oba Polsko, Cobant - Energylandia Rally Team, BRP Can-Am Maverick XRS) +0:28:06, 4. Gerard Farres Guell – Diego Ortega Gil (oba Španělsko, Can-Am Factory South Racing, BRP Can-Am Maverick XRS) +0:29:08, 5. Rokas Baciuska - Oriol Mena (Litva - Španělsko, South Racing Can-Am, BRP Can-Am Maverick XRS) +0:46:26.

Motorky – 6. etapa: 1. Daniel Sanders (Austrálie, GasGas Factory Racing, KTM 450 Rally Factory Replica) 0:51:43, 2. Sam Sunderland (Velká Británie, GasGas Factory Racing, KTM 450 Rally Factory Replica) +0:02:26, 3. Matthias Walkner (Rakousko, Red Bull KTM Factory Racing, KTM 450 Rally Factory Replica) +0:02:36, 4. Pablo Quintanilla (Chile, Monster Energy Honda, Honda CRF 450 Rally) +0:03:15, 5. Ricky Brabec (USA, Monster Energy Honda, Honda CRF 450 Rally) +0:03:19… 19. Jan Brabec (Česká republika, Strojrent Racing, KTM Rally Replica 450) +0:06:58, 38. Martin Michek (Česká republika, Orion - Moto Racing Group, KTM 450 Rally Replica) +0:11:53, 114. Milan Engel (Česká republika, Moto Racing Group (MRG)) +0:43:08, 131. Wolfgang Payr (Rakousko, Klymčiw Racing, KTM 450 FR Rally Replica) +1:07:17.

Motorky – průběžné pořadí: 1. Sam Sunderland (Velká Británie, GasGas Factory Racing, KTM 450 Rally Factory Replica) 19:55:59, 2. Matthias Walkner (Rakousko, Red Bull KTM Factory Racing, KTM 450 Rally Factory Replica) +0:02:39, 3. Daniel Sanders (Austrálie, GasGas Factory Racing, KTM 450 Rally Factory Replica) +0:05:35, 4. Adrien van Beveren (Francie, Monster Energy Yamaha Rally Team, Yamaha WR450F) +0:07:43, 5. Pablo Quintanilla (Chile, Monster Energy Honda, Honda CRF 450 Rally) +0:17:44… 19. Martin Michek (Česká republika, Orion - Moto Racing Group, KTM 450 Rally Replica) +1:11:47, 24. Jan Brabec (Česká republika, Strojrent Racing, KTM Rally Replica 450) +1:40:03, 36. Milan Engel (Česká republika, Moto Racing Group (MRG)) +2:39:07, 126. Wolfgang Payr (Rakousko, Klymčiw Racing, KTM 450 FR Rally Replica) +20:03:53.

Čtyřkolky – 6. etapa: 1. Aleksandr Maksimov (Rusko, Chyr Mari, Yamaha YFM 700R) 1:10:10, 2. Alexandre Giroud (Francie, Yamaha Racing - SMX - Drag´on, Yamaha YFZ 700) +0:00:09, 3. Sebastien Souday (Francie, Team All Tracks, Yamaha Raptor) +0:00:39, 4. Marcelo Medeiros (Brazílie, Team Marcelo Medeiros, Yamaha YFM700R) +0:00:54, 5. Pablo Copetti (USA, Del Amo Motorsports/Yamaha Rally Team, Yamaha Raptor) +0:01:08… 8. Zdeněk Tůma (Česká republika, Barth Racing Team, Yamaha RR 700) +0:15:13.

Čtyřkolky – průběžné pořadí: 1. Alexandre Giroud (Francie, Yamaha Racing - SMX - Drag´on, Yamaha YFZ 700) 25:18:29, 2. Pablo Copetti (USA, Del Amo Motorsports/Yamaha Rally Team, Yamaha Raptor) +0:04:52, 3. Aleksandr Maksimov (Rusko, Chyr Mari, Yamaha YFM 700R) +0:36:15, 4. Kamil Wisniewski (Polsko, Orlen Team, Yamaha Raptor 700) +1:32:33, 5. Francisco Moreno (Argentina, Drag´on Rally Team, Yamaha Raptor 700) +1:49:18, 6. Zdeněk Tůma (Česká republika, Barth Racing Team, Yamaha RR 700) +4:31:15.

Dakar Classic – 6. etapa: 1. Serge Mogno - Florent Drulhon (oba Francie, Team FSO, Land Cruiser HDJ80) 15 bodů, 2. Jerome Galpin – Anne Galpinová (oba Francie, Team FJ, Protruck FJ) 15 bodů, 3. Juan Roura Iglesias – Miguel Angel Valencia Posada (oba Španělsko, Roura Lighting Team, Toyota HDJ80) 17 bodů, 4. Jesus Fuster Pliego - Juan Carlos Ramirez Moure (oba Španělsko, Rumbo Zero, Mercedes G-320) 18 bodů, 5. Gilles Clochey – Clement Dormoy (oba Francie, Passion Auto 70, Toyota HDJ80) 20 bodů… 17. Ondřej Klymčiw – Tomáš Böhm (oba Česká republika, Klymčiw Racing, Škoda LR 130) 35 bodů, 55. Dušan Randýsek – František Randýsek (oba Česká republika, Vintage Racing Team, Land-Rover Serie 2) 183 bodů, 69. Zdeněk Ondráček – Rudolf Lhotský (oba Česká republika, Vintage Racing Team, Toyota Land Cruiser HDJ 80) 286 bodů, 97. Martin Čábela – Olga Lounová (oba Česká republika, Orion – Moto Racing Group, Mercedes G500) 954 bodů, 112. Petr Fiala – Tomáš Fiala (oba Česká republika, Vintage Racing Team, Land-Rover Serie 2) 2361 bodů, 113. Radovan Kazarka – Josef Kalina – Robert Kasák (Slovensko – Česká republika – Slovensko, Fesh Fesh Team, Tatra 815) 2679 bodů, 122. Olga Roučková – Robert Knobloch (oba Česká republika, Czech Samurais, Suzuki Samurai) 4924 bodů, 125. Albert Pance – Štěpán Pance (oba Česká republika, Vintage Racing Team, Land-Rover Serie 2) 5897 bodů.

Dakar Classic – průběžné pořadí: 1. Jesus Fuster Pliego - Juan Carlos Ramirez Moure (oba Španělsko, Rumbo Zero, Mercedes G-320) 120 bodů, 2. Serge Mogno - Florent Drulhon (oba Francie, Team FSO, Land Cruiser HDJ80) 121 bodů, 3. Arnaud Euvrard - Adeline Euvrardová (oba Francie, Euvrard, Mercedes ML) 225 bodů, 4. Juan Roura Iglesias – Miguel Angel Valencia Posada (oba Španělsko, Roura Lighting Team, Toyota HDJ80) 250 bodů, 5. Antonio Gutierrez – Luis Heras Rodriguez (oba Španělsko, Rumbo Zero, Mercedes G 320) 277 bodů… 7. Ondřej Klymčiw – Tomáš Böhm (oba Česká republika, Klymčiw Racing, Škoda LR 130) 315 bodů, 21. Zdeněk Ondráček – Rudolf Lhotský (oba Česká republika, Vintage Racing Team, Toyota Land Cruiser HDJ 80) 1096 bodů, 93. Dušan Randýsek – František Randýsek (oba Česká republika, Vintage Racing Team, Land-Rover Serie 2) 6237 bodů, 113. Petr Fiala – Tomáš Fiala (oba Česká republika, Vintage Racing Team, Land-Rover Serie 2) 15285 bodů, 117. Radovan Kazarka – Josef Kalina – Robert Kasák (Slovensko – Česká republika – Slovensko, Fesh Fesh Team, Tatra 815) 20310 bodů, 118. Olga Roučková – Robert Knobloch (oba Česká republika, Czech Samurais, Suzuki Samurai) 21465 bodů, 132. Martin Čábela – Olga Lounová (oba Česká republika, Orion – Moto Racing Group, Mercedes G500) 44725 bodů, 133. Albert Pance – Štěpán Pance (oba Česká republika, Vintage Racing Team, Land-Rover Serie 2) 54813 bodů.


Zdroj: vlastní reportáž redakce, úvodní foto: Flavien Duhamel/Red Bull Content Pool