S tratí Magny-Cours se nejlépe popral Kimi Räikkönen

Grand Prix Francie - kvalifikace

Za příjemného slunečného počasí se jela dnešní kvalifikace Grand Prix Francie. Ve složité situaci se ocitli penalizovaní Lewis Hamilton a Nico Rosberg. Ti se po trati proháněli s vědomím, že v neděli budou kvůli penalizaci udělené po Grand Prix Kanady startovat z pozice o deset míst horší, než na které se kvalifikovali. Trať nejvíce sedla finskému mistru světa Kimimu Räikkönenovi, který o 41 tisícin porazil svého kolegu Felipeho Massu.

Prvním, kdo si na své konto v první části kvalifikace připsal čas, byl domácí závodník Sebastien Bourdais. Tempo od začátku diktovaly oba nejsilnější týmy, Ferrari a McLaren. Největším překvapením úvodní části kvalifikace bylo trápení Nicka Heidfelda, který jen tak tak postoupil dále. V síti vypadnuvších uvízl Kazuki Nakajima, obě hondy a piloti Force India.

Poklidnému průběhu druhé části kvalifikace vévodily opět vozy Ferrari v pořadí Massa, Räikkönen. BMW si tento víkend jen těžko zopakuje pohádkový výsledek z Kanady. Nick Heidfeld zůstal jedenáctý a Robert Kubica se jen těsně vměstnal mezi nejlepších deset jezdců. Nico Rosberg zajel až patnáctý čas a do zítřejšího závodu tak vystartuje úplně poslední.

Prvních několik minut závěrečného oddílu soupeření o co nejlepší pozici na startovním roštu fanouškům snad až na hodiny Jarna Trulliho mnoho nepřineslo. Kvalifikaci vyhrál Kimi Räikkönen před Felipem Massou, který se zřejmě vlastní chybou připravil o pole position. Ve výborném světle se v domovině svého zaměstnavatele předvedl Fernando Alonso, který po odsunu Lewise Hamiltona na třinácté místo vystartuje třetí. Druhou řadu doplní poměrně překvapivě Jarno Trulli. Polský hrdina Robert Kubica své bmw dovezl na sedmém místě.

Kimi Räikkönen dnešním triumfem pro stáj Ferrari získal jubilejní 200. vítězství v kvalifikaci.