Novinky

  • 03.07.2024 Neutral Andy Cowell vystřídal Martina Whitmarshe na místě ředitele Astonu

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Facebook Instagram

Mark Webber se zotavuje rychleji, než čekal

Mark Webber se zotavuje rychleji, než čekal

Pomáhá mu nestandardní léčba.

Mark Webber si pochvaluje tempo, jakým se zlepšuje jeho zdravotní stav. Pilot Red Bullu na konci loňského roku utrpěl po srážce s automobilem zlomeninu nohy.

Australan si je stoprocentně jistý tím, že bude fit do prvních testů nového RB5 příští týden v Jerezu a do úvodního podniku letošní sezóny, Velké ceny Austrálie. Optimismus mu dodává léčba za nestandartních teplot, která podle jeho slov prospívá celému jeho tělu.

"Výsledky posledních několika týdnů jsou úžasné. Minulý týden byl skutečně dobrý, takže jsme optimističtí. Troufám si říci, že se možná zotavuji rychleji, než jsem čekal."

K nestandartní léčbě řekl: "Podstupuji ji už tři týdny. Z prostředí o normální pokojové teplotě přejdete do místnosti, kde je -50°C a přibližně po třiceti sekundách do jiné, kde je -130°C. Tam jste další tři minuty. Je to dobré pro celé tělo, prospívá to imunitnímu systému."

Webber přiznal, že mu nějaký čas potrvá, než se dostane do rytmu. "Řízení není jako tenis, tenista může před hrou trénovat. Potřebuji se dostat do vozu a vyzkoušet si věci jako vibrace. Ale mohl bych si před tím zajezdit na motokáře. Pracoval jsem velice tvrdě, abych se dostal do současné formy. V tisku se objevilo něco o tom, že nebudu stoprocentně fit do Melbourne, což mě naštvalo. Budu stoprocentně připraven odvést svou práci."