• 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

• 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Alvaro Parente vítězem hlavního závodu ve Spa

GP2, Spa Francorchamps - hlavní závod

Alvaro Parente si dokázal po prvním pole position v GP2 připsat také své první vítězství v této sérii.

Parente měl vítězství v kapse již dvě kola před cílem, když v zatáčce Eau Rouge tvrdě havaroval Stefano Coletti a zapříčinil tak vyjetí safety caru. Coletti byl po havárii při vědomí a komunikoval s lékaři.

Safety car se ale ke slovu nedostal jen jednou. O jeho první vyjetí se postaral Luca Filippi, když dostal hodiny a vjel přímo do cesty Davide Valsecchimu. Ve stejné zatáčce skončil závod také pro Alberta Valeria, který se také dostal do hodin a následně narazil do zdi. Obětí Les Combes se stali také Karun Chandhok a Davide Rigon, když se při pokusu o předjetí Rigona Chandhok otočil a vzal s sebou i vůz soupeře.

Pro druhé místo si ve Spa dojel Nico Hülkenberg před třetím Lucasem di Grassim, který dokázal v závěru závodu odolat náporu Pastora Maldonada.

Diego Nunes a Giedo van der Garde dosáhli pro tým iSport pátým a sedmým místem jednoho z nejlepších umístění v sezóně. Na šestém místě v jejich sevření dojel do cíle Roldan Rodriguez.

Poslední bod a pole position pro zítřejší sprint si odváží Kamuj Kobajaši.

Hülkenbergův největší rival v boji o titul Vitalij Petrov závod nedokončil, když mu v polovině závodu vypověděl službu motor.